Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda- ART Egmont

Ziemia to fascynująca planeta, z ogromną różnorodnością organizmów na niej żyjących. Dzięki nowej książce z wydawnictwa Egmont możemy wyruszyć w niezwykłą podróż po wszystkich zakamarkach Ziemi i jej ekosystemach. Mamy szansę poznać rośliny i zwierzęta,  a także procesy kształtujące życie na naszej planecie.


Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda to dużo formatowa, bardzo obszerna książka należąca do cyklu ART Egmont. Charakteryzuje się bogatą szatą graficzną, w której dominują wykresy, ikonografiki, schematy i mapki. Jest tu również całkiem sporo tekstu, co wiąże się z dużą porcją informacji na temat życia na naszej planecie.


Czytając książkę możemy poznać różne obszary naszej planety- lasy równikowe, pustynie, góry, sawanny, oceany, rzeki, jeziora, koło podbiegunowe. Zajrzymy nawet na farmy i do miast. Autor książki prowadzi nas przez różne ekosystemy, i te małe i te wielkie, opowiada nam o życiu w różnych miejscach, o ich zaletach, a także zagrożeniach oraz o gatunkach charakterystycznych dla danego obszaru.Ostatni rozdział poświęcony jest wpływowi człowieka na naszą planetę. Tutaj możemy poczytać o tym jak rozwój przemysłu i techniki zagraża Ziemi i jakie zmiany klimatyczne obserwujemy. Oczywiście nie brakuje również informacji o tym, jak możemy chronić planetę, która jest naszym domem.
Na samym końcu książki znajduje się również słowniczek oraz indeks, ułatwiający wyszukiwanie konkretnych informacji.Książka jest pięknie wydana, a jej czytanie może być fascynującą przygodą dla całej rodziny. Ucieszy szczególnie małych pasjonatów zwierząt, roślin i ekologii. Dla nas jest jeszcze zbyt zaawansowana, wydaje mi się, że przeznaczona jest raczej dla starszych czytelników niż moi chłopcy. Powrócimy do niej za jakiś czas.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Rachel Ignotofsky
Okładka: twarda
Rok wydania: październik 2019
Liczba stron: 128
Cena: ok 42 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Pięknie wydana książka. Myślę, że warto taką mieć w biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie warta polecenia jest ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem przyjemna grafika, myślę że ta wartościowa pozycja moze być fajnym prezentem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka, idealna na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialna książka, zamawiam dlachłopaków.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej