Trzymaj pion- rodzinna gra zręcznościowa

Dzisiaj pokażę Wam grę, która w ostatnich dniach dostarczyła nam sporo radości. Jest to rodzinna gra zręcznościowa wydawnictwa Abino.
Lubię gry zręcznościowe, ponieważ pozwalają one na grę na zasadzie współpracy, a nie rywalizacji. Nie liczy się tutaj szybkość, ale jakość wykonywanego zadania. Dodatkowo takie gry świetnie ćwiczą u dzieci motorykę małą, koordynację oko-ręka oraz koncentrację. Dzieci muszą wykonywać precyzyjne czynności, skupiać się oraz myśleć przestrzennie- tak kombinować, aby dobrze zrobić zadanie.


Trzymaj pion to gra z banalnie prostymi zasadami, co jest ogromnym plusem. Nie znoszę skomplikowanych instrukcji i zasad, które ciężko zrozumieć i wytłumaczyć dzieciom. Tutaj zabawa jest bardzo łatwa- na stole kładziemy kartę, a następnie na niej ustawiamy 3 naparstki o zgodnych z kółeczkami kolorach. Na naparstkach układamy kolejną kartę, a na niej następne naparstki. Chodzi o to, aby zbudować jak najwyższą konstrukcję, co wcale nie jest takie łatwe. Za pierwszym razem poszło nam świetnie i nasza wieża była naprawdę wysoka, ale przy kolejnych rozgrywkach nie udało nam się tego powtórzyć, choć bardzo się staraliśmy;)Według instrukcji na jednej karcie naparstki muszą mieć trzy różne kolory, ale my sobie troszkę upraszczamy zadanie i czasami kolory nam się powtarzają.


W zestawie znajduje się 15 okrągłych kart oraz 40 naparstków w czterech kolorach.


Według oznaczeń na opakowaniu gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia i wymaga co najmniej dwóch graczy. Ja się z tym ostatnim jednak nie zgadzam- w grę można świetnie grać samodzielnie, traktując ją jako układankę, co też często robi Filip.

W sklepach internetowych koszt gry to około 15-18 zł.


Komentarze

 1. Mamy coś podobnego działającego na zasadzie pilnowania równowagi, córce się podoba, choć się denerwuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawie ta gra wyglada. Chętnie bym ją przetestowała

  OdpowiedzUsuń
 3. Swiwtna🤗u nas sprawdzilaby się na 100%

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że to świetna gra i będzie w stanie zaspokoić każdego bez względu na wiek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy takich grach zawsze jest kupa śmiechu 😜

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej