Warsztaty plastyczne dla dzieci- książka z mnóstwem inspiracji

Kto zagląda na naszego bloga i Facebooka na pewno wie, że bardzo lubimy różne prace plastyczne. Z moimi chłopcami zaczynałam tworzenie wszelkich prac bardzo wcześnie, bo już około pierwszego roku życia. Lubimy w ten sposób spędzać czas, lubimy zabawy kreatywne i mamy głowy pełne pomysłów. Jednak nie wszystkie pomysły na prace plastyczne udaje mi się wymyślić samodzielnie, często szukam inspiracji w Internecie lub w książkach.


Warsztaty plastyczne dla dzieci to jedna z najnowszych książek tego typu na polskim rynku wydawniczym. Zawarte są w niej inspiracje na różne prace plastyczno-techniczne, przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Skąd taki przedział wiekowy? Prace są dość zaawansowane i przeznaczone dla dzieci, które mają już dobrze wyćwiczoną sprawność manualną.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały: zabawki, ozdoby domu i ogrodu, akcesoria oraz pudełka i pocztówki. Łącznie zawiera aż 50 różnych projektów!
Każda praca plastyczna opisana jest bardzo dokładnie- jest spis materiałów, instrukcja wykonania wraz ze zdjęciami, czas wykonania oraz poziom trudności. Pomysły są bardzo różnorodne i zachęcają dzieci do twórczego wykorzystywania materiałów takich jak tkaniny, plastik, opakowania po produktach spożywczych, karton i in.Muszę Wam powiedzieć, że pomysły w tej książce są naprawdę fantastyczne i sama bym chyba nie wpadła na większość tych projektów. Minusem jest jednak to, że niektóre prace są dość skomplikowane i raczej czasochłonne, a ja pod tym względem jestem dość leniwa- uwielbiam zabawy kreatywne, ale takie, które nie wymagają wielkich przygotowań i wielu materiałów. Książka będzie idealna dla osób, które uwielbiają takie plastyczno-techniczne wyzwania. Myślę, że świetnie sprawdzi się również dla nauczycieli plastyki, czy techniki, terapeutów zajęciowych, osób prowadzących warsztaty plastyczne. My na pewno zainspirujemy się wieloma pomysłami z tej książki, ale znając mnie będę się starała trochę je uprościć;) W pierwszej kolejności na pewno wykonamy łódki z opakowań po serze.
Kilka informacji o książce:
Autor: Marcelina Grabowska-Piątek
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: miękka
Liczba stron: 117
Rok wydania: 2019
Cena: 29.99 zl
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Świetna książeczka. Prace plastyczne z pewnością rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu - tym bardziej, że wieczory są teraz coraz dłuższe, jakoś trzeba sobie ten czas wypełnić!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tego typu książki. Lubię czerpać z nich inspiracje podczas zabaw z synkiem, ale też w pracy. Zapisuję tytuł. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo sympatyczna książka! Dzieciom na pewno się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 5. Często korzystamy z takich książkowych podpowiedzi, inspiracji. Ta wygląda obiecująco

  OdpowiedzUsuń
 6. Z taką książeczką nie ma nudy :)))

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej