Zgrana para- gra rodzinno-towarzyska

Dzisiaj pokażę Wam kolejną ciekawą grę rodzinną z oferty polskiej firmy Alexander. Jest to gra, w której oprócz nutki rywalizacji mamy także współpracę, ponieważ rozgrywki dokonujemy w parach, co oznacza, że musimy współdziałać ze swoim partnerem. Opcje gry są dwie- możemy grać w kilka par, lub w dwie osoby i wtedy również rozgrywka opiera się na współpracy.


Zacznijmy od tego z czego składa się gra, czyli co ukaże się naszym oczom po otworzeniu pudełka. Jego zawartość to:
-96 sztuk kart obstawiania- są to karty z wypisanymi różnymi przymiotnikami
-124 sztuki kart z różnymi obrazkami
-plansza
-120 sztuk żetonów tzw. "pchełek"
-klepsydra
-oraz instrukcja


Nie będę się szczegółowo wgłębiać w instrukcję gry, więc tylko pokrótce opowiem na czym to polega. Podczas rozgrywki gracze dobierają się w pary i kolejno odsłaniają katy z obrazkami. Następnie każdy gracz wykłada dwie karty z przymiotnikami- w zależności od rewersu karty obrazka- jeśli jest na nim buźka uśmiechnięta przymiotniki muszą jak najlepiej opisywać obrazek, jeśli buźka smutna- dobieramy przymiotnik najmniej pasujący do obrazka. Za każde zgodne odpowiedzi pary otrzymują punkty, czyli żetony. Czas na wyłożenie kart odmierza nam dołączona do gry klepsydra.Na przykład w takim przypadku para dostaje aż dwa żetony ponieważ obydwa określenia dobrała identycznie- do obrazka szczeniaczka wybrane zostały przymiotniki "energiczny" oraz "delikatny".


Ale gdyby na rewersie była buźka smutna, określenia powinny jak najmniej pasować do obrazka. W tym przypadku dobrane zostały "ryzykowny" i "fałszywy".


Gra świetnie sprawdzi się jako zabawa dla rodziny lub w gronie przyjaciół. Według oznaczenia na opakowaniu przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, myślę jednak, że z powodzeniem można grać wcześniej, jeśli tylko dziecko jest w stanie samodzielnie i sprawnie przeczytać wypisane na kartach przymiotniki. Gra uczy współpracy, przewidywania (wykładając swoją kartę musimy robić to tak, aby jak najwięcej kart pokrywało się z kartami osoby z naszej pary), opisywania, określania cech.  W grze podoba mi się połączenie współpracy (współpracujemy z osobą z naszej pary) z lekką rywalizacją (pokonać musimy inne pary). 

Koszt gry to około 50 złotych. W ofercie wydawnictwa są również mniejsze wersje tej gry. 

Grę kupicie tutaj

 

Komentarze

  1. Myśle, ze córka jest na nią za duża, ale zawsze można komuś ją podsunąć jako pomysł na prezent :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Interesująca gra, zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla nas jeszcze za wcześnie. Może za 2-3 lata.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej