W Arktyce/ W Oceanie- śliczne książki dla dzieci

Żyjemy w takich fajnych czasach, w których książki dla dzieci to już nie tylko zwykłe papierowe bajki do czytania, ale cała rzesza cudownych produktów, które zachwycają, rozwijają wyobraźnię, są niezwykłe i nietuzinkowe. Gdyby takie książki były dostępne w czasach, kiedy ja byłam dzieckiem, chyba byłabym najbardziej uzależnionym od książek dzieciakiem świata. Niestety wtedy książka to była książka, z obrazkami lub bez, ładnymi lub brzydkimi, co oczywiście nie stanęło mi na przeszkodzie abym się w książkach zakochała raz na całe życie. Zazdroszczę jednak trochę moim dzieciom, że książki w ich dzieciństwie są takie cudowne. Co chwila trafiamy na jakieś nowe, fantastyczne tytuły i tylko miejsca w domu zaczyna brakować na te cuda (ale nic to, dorobiłam trzy półki, dorobię i kolejne:D).
Ostatnio trafiły do nas dwie książeczki, które wywołały efekt "wow" od razu po wyjęciu ich z pudełka. Nawet mój mąż się zachwycił i po rozpakowaniu paczki stwierdził "ale teraz robią świetne książki dla dzieci". Muszę Wam powiedzieć, że nawet ja, choć dość obyta w świecie literatury dziecięcej, byłam zaskoczona, bo takich książeczek jeszcze nie widziałam. Książki te należą do serii "Akademia mądrego dziecka" wydawnictwa Egmont, a ich tytuły to "W Arktyce" oraz "W Oceanie". 


Niezwykłość tych książek polega na tym, że mają one przezroczyste okienka, co daje naprawdę ciekawy efekt. Niektóre okienka są całkiem przezroczyste, a niektóre mają na przykład namalowany śnieg lub są przyciemnione. W połączeniu z kolorowymi stronami i ilustracjami na nich wygląda to naprawdę wyjątkowo.Podczas czytania i oglądania książeczek dzieci odkrywają niezwykły świat kryjący się w oceanie, czy w Arktyce. Przede wszystkim poznają nazwy zwierząt charakterystycznych dla tych krain.Na końcu każdej z książeczek znajduje się ilustracja z wszystkimi zwierzętami występującymi na jej kartach. Podczas czytania i oglądania powinniśmy odnaleźć każde z tych zwierząt- co samo w sobie jest już świetną zabawą dla dzieci.W książkach tekstu jest niewiele więc głównym atutem są tutaj śliczne ilustracje oraz oczywiście te okienka, dzięki którym ta seria książek jest naprawdę niezwykła. Książki mają grube tekturowe strony, dzięki czemu nadają się nawet dla najmłodszych dzieci, ale i starszaki nie przejdą obok nich obojętnie. Ja jestem zachwycona i bardzo się cieszę, że powstają takie ciekawe edukacyjne tytuły dla najmłodszych. Właśnie dzięki takim niezwykłym książkom dzieci przekonują się, że świat książek jest cudowny, a nauka bardzo przyjemna. Nie ma lepszej zachęty do zdobywania wiedzy.


Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont. W serii znajdują się trzy tytuły:
W Oceanie- kliknij tutaj
W Arktyce- kliknij tutaj
Na Farmie-  kliknij tutaj


Komentarze

 1. Super są takie książeczki :) sama bym się chętnie doedukowała :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat idzie z postepem i wszytsko się zmienia, także i książki ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne są te książeczki, również je mamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim dzieciom zawsze mało książeczek o zwierzętach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jest ogromny wybór książek dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Tych książek jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej