Nowa kolekcja bajek- TOP WINGS Ptasia Akademia

Kreskówki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Któż z nas ich nie oglądał? Nie ma się więc co dziwić, że i nasze dzieci chętnie zasiadają przed telewizorami, aby śledzić przygody ulubionych bohaterów. Żyjemy jednak w czasach, w których świadomość różnych zagrożeń jest wysoka, a my rodzice mamy nieograniczony dostęp do opinii specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci. Stąd też wiemy, że zbyt długie siedzenie przed ekranem ma na dzieci niekorzystny wpływ.
Czy w takiej sytuacji powinniśmy dzieciom całkowicie zabronić oglądania telewizji? Absolutnie nie. We wszystkim trzeba jednak znaleźć mądry kompromis. Bajki? Jak najbardziej, ale pod warunkiem, że są to bajki mądre i wartościowe, które nie propagują przemocy. Oczywiście kluczową kwestią jest również czas spędzany przed ekranem i na pewno wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nie powinien on być liczony w godzinach.

A co zrobić, kiedy dziecko nadal domaga się ulubionej bajki, a my absolutnie nie możemy pozwolić na to, aby nadal spędzało czas przed telewizorem? Rozwiązanie jest bardzo proste- zamiast kreskówki w telewizji zaproponujmy książkę o ulubionych bohaterach. Na rynku wydawniczym takich książeczek jest całe mnóstwo, zarówno w formie krótkich czytanek, jak i całych zbiorów opowiadań. Jedną z najnowszych publikacji tego typu jest książka dla fanów bajki TOP WINGS Ptasia Akademia.


Jest to książka należąca do serii "Nowa kolekcja bajek" wydawnictwa Egmont. Być może mieliście już okazję spotkać się z tymi książkami przy okazji innych bajeczek, my na przykład mamy w swojej kolekcji również część o Maszy i Niedźwiedziu.

Książeczka składa się z sześciu opowiadań, w których bohaterami jest ptasia załoga, czyli Swift, Penny, Rod i Brody. W pierwszym opowiadaniu obserwujemy ich początki w Ptasiej Akademii, kiedy to podczas pierwszej lekcji uczą się obsługi pojazdów oraz tego jak być drużyną. Okazuje się, że to nie jest takie proste, bo na początku każdy z ptaszków chce działać sam, dopiero po czasie przekonują się o tym, że naprawdę muszą współpracować.


W kolejnych rozdziałach mamy okazję śledzić różne ciekawe misje wykonywane przez ptasią załogę. W każdej z nich ptaszki wykazują się niezwykłą pomysłowością i odwagą, a przede wszystkim pokazują jak ważna jest przyjaźń i współpraca.Książeczka jest bardzo kolorowa i ma duże ilustracje, za to tekstu na każdej stronie jest niewiele. Ma twardą okładkę i 128 stron. Myślę, że może być świetnym prezentem dla małych fanów bajki TOP WINGS. Nie dość, że odciągnie dzieci od ekranu, to jeszcze sprawi, że spędzimy miłe chwile na wspólnej lekturze!

Książkę znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont- kliknij tutaj.
Komentarze

  1. To jedna z ulubionych bajek Juniora :) Musze poszukać książki

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka już na te bajki za duża, ale młodsze dzieci na pewno bardzo je lubią, bo wyglądają niezwykle przyjaźnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakie słodziaki na tych obrazkach ominęła mnie ta bajka.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej