Magiczny Quiz- zabawa i nauka w jednym

Magiczne quizy z wydawnictwa Aksjomat znamy i używamy od dawna, a ostatnio przybyły nam cztery nowe tytuły. W nowościach wydawnictwa pojawiła się kolejna edycja quizów, więc z wielką przyjemnością dziś pokażę wam te produkty.Na początek powiem wam, że te quizy genialnie sprawdzają nam się podczas podróży i właściwie cały czas jeżdżą w aucie. Często jest tak, że np. ja biegnę zrobić zakupy, a mąż czeka w samochodzie z chłopakami. Quizy wielokrotnie ratowały nas w takich sytuacjach- pozwalają na zabicie nudy i produktywne spędzenie czasu. Mogą się przydać również w kolejce do lekarza, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Są niewielkiego rozmiaru, z powodzeniem zmieszczą się do torebki, czy dziecięcego plecaczka.

Na czym polega zabawa quizem i dlaczego jest magiczny?
Na kartach quizu zamieszczone są różne pytania oraz trzy odpowiedzi do nich. Zadanie dziecka polega na wybraniu właściwej odpowiedzi. Magia zaczyna się w momencie sprawdzania- żeby zobaczyć, czy zadanie zostało wykonane poprawnie należy potrzeć czarne pola na dole strony. Są one pokryte farbą termiczną, która reaguje na ciepło. Pod wpływem pocierania ciepłym paluszkiem na czarnych polach pojawiają się buźki- jedna uśmiechnięta i dwie smutne. Tam gdzie buźka jest uśmiechnięta, odpowiedź jest poprawna.Pytania w quizach są bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu różnych dziedzin. Bardzo podoba mi się to, że warianty odpowiedzi to realistyczne fotografie. Quizy nie tylko pozwalają na sprawdzenie wiedzy dziecka, ale również tą wiedzę rozwijają. Muszę przyznać, że w quizie zwierzęta oraz przyroda niektóre pytania zagięły nawet mnie. Także nie tylko dzieci mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego- rodzice również.Oczywiście do zabawy w przypadku młodszych dzieci niezbędny jest rodzic, aby czytać pytania. Starsze dzieci, czytające samodzielnie mogą bawić się same. Muszę wam powiedzieć, że choć dwa z naszych quizów przeznaczone są dla dzieci  w wieku 5-6 lat mój czteroletni Kubuś nie miał żadnych problemów z rozwiązywaniem zadań i właściwie na większość pytań odpowiedział poprawnie. On bardzo lubi zabawę tymi quizami i często po nie sięga.Quizy to bardzo ciekawy, edukacyjny produkt, który świetnie sprawdzi się do zabawy w domu i na zewnątrz. Myślę, że może być również fajnym prezentem.
Zajrzyjcie na stronę wydawnictwa- kliknij tutaj i zobaczcie jaką bogatą ofertę quizów można tam znaleźć.


Komentarze

 1. Świetne propozycje, tego typu ksiażeczki idealnie pasują do długich wycieczek samochodem.U nas zawsze się sprawdzają:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnych używałam do nauki języka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te quizy są super :) Idealnie sprawdzają się zwlaszcza w podrózy :

  OdpowiedzUsuń
 4. Och, moja córka uwielbia takie zagadki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mieliśmy kiedyś taki quiz i zawsze sprawdzał się w podróży ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy takie gadżety, które uczą, ale jednocześnie dają dzieciom mnóstwo zabawy:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej