Świat małej Julki- seria mądrych książeczek dla najmłodszych

Macie czasami tak, że jak waszemu dziecku spodoba się jakaś książka to może jej słuchać na okrągło? U mnie specjalistą w tym jest Kubuś. Kiedy jakaś książeczka mu się spodoba, chce aby mu ją czytać nawet kilka razy dziennie. Tym sposobem przerobiliśmy już fazy na Alberta Albertsona, Misię Marysię, Tygryski, a aktualnie mamy na tapecie książeczki o małej Julce. Od kiedy dotarła do nas przesyłka z nowościami z wydawnictwa Aksjomat Kuba nie chce czytać nic innego, tylko Julka i Julka. Całe szczęście, że nie jest to jedna książka tylko cała seria licząca 6 tytułów.Bohaterką tych uroczych książeczek jest kilkuletnia Julka. Dziewczynka jak każde dziecko w jej wieku ma swoje problemy oraz jest bardzo ciekawa świata. Ma mnóstwo pytań, na które chętnie odpowiada jej mama. Mama jest w ogóle bardzo sympatyczną postacią w książce- jest ciepła i cierpliwa, a na każde pytanie, czy problem znajduje mądre rozwiązanie. Może stanowić wzór i inspirację dla nas- rodziców, czytając dostajemy gotowe recepty na to jak sprostać niektórym pytaniom i sytuacjom z udziałem naszych pociech.Nasze dzieci w czasie czytania książeczek o Julce towarzyszą dziewczynce w różnych sytuacjach życia codziennego. Obserwują zmagania Julki z pozbywaniem się pieluszki i razem z nią przeżywają pierwszą wizytę w przedszkolu. Dowiadują się, że warto jeść i próbować nowych potraw. Obserwują nieprzyjemną sytuację na placu zabaw, kiedy to jeden chłopczyk niechcący niszczy zabawkę dziewczynki. To wszystko są tematy, z którymi mierzą się dzieci w wieku przedszkolnym.Książeczki o Julce pomogą dzieciom zrozumieć nawet to, skąd się wzięły, a także oswoją nową sytuację, jaką jest pojawienie się rodzeństwa. Wszystkie poruszane tutaj tematy są bardzo ważne i dla dzieci i rodziców. Jednocześnie przedstawione są w bardzo prosty sposób tak, aby dzieci mogły z łatwością zrozumieć te sytuacje. Dla nas rodziców mogą być podpowiedzią w jaki sposób rozmawiać z maluchami.Książeczki są bardzo kolorowe, ładnie ilustrowane i nie mają zbyt dużo tekstu. Ich długość jest idealnie dobrana do najmłodszych dzieci, które wiadomo, że zwykle nie są w stanie zbyt długo wysiedzieć przy lekturze. Każda część ma 12 stron.
Powiem szczerze, że ja osobiście jestem zachwycona tą serią i wcale się nie dziwię, że Kuba ma ochotę słuchać tych książeczek po kilka razy dziennie. Są ciekawe, są łatwe w odbiorze, są zrozumiałe dla najmłodszych, a przede wszystkim mądre, ciepłe i edukacyjne. Polecam je wszystkim rodzicom dzieci w wieku 1-4 latka, tym bardziej, że koszt jednej książeczki to niecałe 4 zł! Za taką cenę to nawet nie ma co się zastanawiać!Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat- kliknij tutaj.


Komentarze

 1. rewelacyjne te książeczki

  http://creamshine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. oo cos dla nas!! bardzo fajna seria

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki fajnie się prezentują :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dziwie się, że syn tak polubił tą serię, jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek bardzo lubi Kicię Kocię, więc myślę, że te książeczki też by mu się spodobały ;) Aczkolwiek aktualnie jest na etapie słuchania wymyślonych przez nas bajek opowiadanych mu przed snem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie książki bardzo ułatwiają życie rodzicom.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej