Październikowo- listopadowy przegląd gazetek dziecięcych

Zobaczcie, czym w tym miesiącu kioskowe witryny kuszą nasze dzieciaki, czyli kolorowe gazetki z ciekawymi dodatkami obok których dzieci nie potrafią przejść obojętnie. Zanim zdecydujemy się na zakup warto jednak sprawdzić, co czeka na nas w środku, tym bardziej, że gazetki są zafoliowane i nie mamy możliwości przejrzeć ich przed zakupem. Dlatego też przygotowałam dla Was krótki opis czterech magazynów dla dzieci, na które możecie natrafić podczas zakupów.


Zacznijmy od gazetki MiniMini+. Jej ogromną zaletą jest to, że nie dotyczy jednej konkretnej bajki, a więc każde dziecko ma szansę spotkać tutaj ulubionych animowanych bohaterów. W aktualnym numerze jak zawsze opowiadanie o przygodach rybki i jej przyjaciół (tym razem o tym, jak chcieli zwiedzać ocean, a dopłynęli do rzeki), mnóstwo ciekawych zadań do rozwiązania (łączenie cieni, labirynty, pisanie po śladzie itd) oraz część edukacyjna, którą lubię najbardziej. W części tej razem z dziećmi poczytamy o najdłuższej rzecze świata- Amazonce, o rzekach ogólnie oraz o wydrach.
Do magazynu dołączonych jest kilka prezentów- naklejka z rybką MiniMini, kolorowe rzepy, naklejki z kucykami oraz pieczątka z kucykiem.

Kolejny tytuł to BEN 10- gazetka dla starszych chłopców. Na dzieci czekają tutaj komiksy do czytania, a także mnóstwo zadań do rozwiązania- wykreślanka wyrazowa, kolorowanka, układanie obrazka, odczytywanie godzin na zegarze i wiele innych. Oprócz tego ciekawostki dotyczące bajki oraz ciekawostki o owadach. Do magazynu dołączony jest prezent w postaci galaktycznego miecza (miecz strzela krążkami) oraz latarki.

Jest też coś ciekawego dla dziewczynek, czyli czasopismo  Magic Pocket, choć podział ten jest czysto umowny-my również lubimy je czytać. W gazetce są dwa opowiadania- jedno w formie pamiętnika, drugie zwykłe oraz dużo różnych zadań- m.in kolorowanka, nauka rysowania, uzupełnianie mozaiki i inne. Oprócz tego instrukcja wykonania origami oraz smacznego pawia do jedzenia, ciekawostki o najbardziej kolorowych zwierzakach świata, a także o ciekawych muralach. Ogólnie motywem przewodnim tego numeru są kolory, farby, malowanie. Dodatek to arkusz z tatuażami oraz jednorożec do nadmuchania, którym lubi bawić się Kubuś.

I na koniec magazyn SuperWings, który za kilka dni zostanie zastąpiony nowym numerem, a więc jest ostatnia szansa na kupienie. W tym numerze Dżetek wraz ze swoją drużyną zabiera nas w podróż do Wenecji. Czytając gazetkę jak zawsze mamy okazję poznać ważne informacje dotyczące Włoch, a także pobawić się z mapą- to mi się bardzo podoba w tym magazynie. Oprócz tego są tutaj ciekawostki i zadania dotyczące bajki SuperWings, a także przepis na coś pysznego. Fanów bajki na pewno ucieszy również plakat. Prezent dołączony do gazetki jest jeden, ale za to konkretny- gra karciana na zasadzie słynnego dobble.

Która gazetka podoba Wam się najbardziej? Kupujecie dzieciom takie magazyny?

 


Komentarze

  1. Te gazetki są urocze. Zawsze takie były. Jak byłam mała, to też zbierałam.

    Pozdrowienia,
    VB

    OdpowiedzUsuń
  2. Zbieraliśmy kiedyś z Carsami. To były czasy.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej