Przyroda to przygoda- fantastyczna seria książek dla dzieci

Uwielbiamy poznawać przyrodę- jest to jeden z ulubionych tematów moich chłopców. Przyrodę poznajemy w sposób doświadczalny- obserwujemy zwierzęta i rośliny, jeździmy na wycieczki na wieś, czy do lasu, a Filip nawet łapie różne małe robaczki i ogląda je z bliska. Lubimy też czytać książki o przyrodzie- szczególnie jesienią i zimą, kiedy możliwości poznawania w rzeczywistości mamy mocno ograniczone, chętnie sięgamy po przyrodnicze publikacje dla dzieci. Ostatnio mieliśmy okazję zapoznać się z nową serią Przyroda to przygoda  i jesteśmy tymi książkami zachwyceni!


Seria składa się z trzech tytułów, a każdy z nich opowiada o innych zwierzętach- tych małych i tych większych. Dodatkowo w każdej książce znajduje się płyta z CD z audiobookiem oraz odgłosami natury. Filip lubi sobie włączać płytę i wskakiwać pod kocyk z książką w ręce- słucha nagrania i jednocześnie śledzi tekst i ilustracje. Rewelacja!

Kiedy rozpakowaliśmy książki z pudełka w pierwszej kolejności chłopcy zachwycili się książką o pszczołach- oczywiście musiałam im od razu przeczytać od deski do deski. Nie wiem, czy kiedyś Wam wspominałam, że Filip jest ogromnym fanem pszczół- uwielbia o nich czytać, a na działce planuje posadzić lawendę- bo to roślina miododajna i przyciągająca pszczoły. O nasiona lawendy poprosił nawet w liście do Mikołaja.
Z książki o pszczołach dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy. Przyznam się Wam, że ja również uzupełniłam moją wiedzę o tych niezwykłych owadach. W książce opisane są takie zagadnienia jak cykl życiowy pszczoły, rodzaje pszczół, budowa ula, pozyskiwanie pokarmu, język jakim porozumiewają się owady ze sobą, proces pozyskiwania miodu. Dowiedzieliśmy się również jak zimują pszczoły oraz dlaczego zdarza się spotkać cały wędrujący rój pszczół.
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pszczoły są niezwykle pożytecznymi owadami i bez nich ludzkość mogłaby wyginąć. Tym bardziej myślę, że warto dzieciom poczytać o tych owadach i pokazać im, że to naprawdę niezwykłe, pracowite i sympatyczne stworzenia.
Biedronka i inni mieszkańcy łąki  to z kolei książka o różnych owadach oraz drobnych zwierzątkach, które możemy spotkać na polskich łąkach. Tutaj poczytamy o cyklu życiowym motyla, o pająkach i ślimakach, pożytecznych dżdżownicach, zajrzymy również do mrowiska. Jest tu także kilka informacji o królikach, kretach, jaszczurkach, polnych myszkach, a nawet o zaskrońcu.
Jak się pewnie domyślacie, ostatnia książka z serii- Sikorka i jej przyjaciele to opowieść o ptakach. Tutaj konstrukcja książki jest odrobinkę inna, ponieważ podczas czytania towarzyszą nam Leon i Paulinka- to oni obserwują ptaszki i opowiadają nam o nich. Razem z bohaterami książki spotkamy takie ptaki jak sikorka, dzięcioł, szpak, jerzyk, kos, pleszka, bocian, kaczka, mewa, ptaki drapieżne, słowik, płomykówka oraz ptaki krukowate. Poznamy ich wygląd i zwyczaje, a także dowiemy się jak przebiega rozwój piskląt.Chociaż w książkach jest naprawdę sporo informacji, to jednak są one bardzo prosto napisane. Na pewno zwróciliście też uwagę na fantastyczne ilustracje. Co tu dużo mówić- książki są cudowne i my jesteśmy nimi zachwyceni! Polecamy dla wszystkich dzieci zainteresowanych poznawaniem przyrody.
Książeczki są pięknie wydane, mają twarde okładki, doskonale nadają się na prezent. Znajdziecie je na stronie wydawnictwa Jedność -kliknij tutaj
Komentarze

 1. Ciekawe książeczki, nie znałam tej serii, a wygląda bardzo fajnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super te książeczki. Bardzo kolorowe i z pewnością ciekawe dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta o pszczołach szczególnie mi się podoba. Biorąc pod uwagę, że przez stosowanie pestycydów bytowanie tych owadów jest zagrożone, szczególnie ważne jest by uczyć się na ich temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja Amelka uwielbia książki o zwierzętach. Zawsze najpierw czytamy je razem, oglądamy obrazki, a potem przez kolejne dni z zapamiętanych fragmentów córka odtwarza historię patrząc na ilustracje. :) Te trzy książeczki wydają się bardzo ciekae.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne książeczki, dla małych miłośników zwierząt jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy wszystkie książki o zwierzętach. Mamy już całkiem pokaźną kolekcje. Dziękuję za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale cudowne książeczki, coś dla moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej