Świąteczne książki z wydawnictwa Siedmioróg

Dziś przygotowałam dla was kolejny przegląd książek świątecznych, tym razem z oferty wydawnictwa Siedmioróg.


Zacznijmy od tego za czym szaleje mój Filip, czyli książki ze składankami- "Zrób to sam. Kalendarz adwentowy" oraz "Wycinanki. ozdoby choinkowe". Są to książki, które pokazywałam Wam już wielokrotnie. Zabawa z nimi polega na wyciśnięciu elementów, a następnie złożeniu ich według instrukcji. Do stworzenia ozdób nie potrzeba nożyczek ani kleju. Szczególnie spodobał nam się Kalendarz adwentowy, ponieważ (wstyd się przyznać) nigdy dotąd nie robiliśmy swojego kalendarza. Myślę, że w tym roku wykorzystamy ten złożony, dokleję tylko swoje zadania, ponieważ na złożonym kalendarzu zamiast zadań są fragmenty pieśni religijnych i modlitw. Oczywiście Filip nie wytrzymał i wszystko poskładał już dzisiaj.Kolejną książeczką do kreatywnej zabawy jest Zeszyt ozdób bożonarodzeniowych. Ozdoby tym razem trzeba wyciąć nożyczkami, co z kolei bardzo lubi Kubuś. Wśród ozdób są nawet bileciki na świąteczne prezenty.

Kolejną książką idealną na okres bożonarodzeniowy jest Opowieść wigilijna. Któż z nas nie zna opowieści o skąpym Ebenezerze Scroog'u, którego odwiedzają duchy pokazujące mu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W efekcie tych wizyt Ebenezer zmienia się i staje się lepszym człowiekiem. "Opowieść wigilijna" to klasyka, na której wychowało się już kilka pokoleń. Zdradzę wam, że w dzieciństwie była to moja ulubiona książka świąteczna- czytałam ją w grudniu każdego roku. Wydawnictwo Siedmioróg wydało "Opowieść wigilijną" w nowej, bogato ilustrowanej formie.

I na koniec piękna książeczka dla najmłodszych dzieci, którą już kiedyś recenzowałam, a dziś tylko przypomnę. Jest to zbiór kilku sympatycznych, ciepłych opowiadań dotyczących Mikołaja i świąt. Bajecznie ilustrowana, w twardej oprawie- idealna do wspólnego czytania przy choince. Tą piękną książeczkę możecie wygrać w konkursie na naszym Facebooku- kliknij tutaj


Wszystkie te książki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Siedmioróg- kliknij tutaj


Komentarze

 1. Podoba mi się każda z tych książek. Mojej córce na pewno też by przypadły do gustu. Magia Świąt, przepiękne książki... Mogłybyśmy czytać i czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne książki, idealne na ten okołoświąteczny czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne propozycje- bardzo lubimy z córeczkami takie tematyczne książki a zwłaszcza te Bożonarodzeniowe:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ogromną słabość do książek, a tych świątecznych ćw szczególności 😉 Adwentu nam nie starczy by nacieszyć się tymi perełkami 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Święta i ten cały przedświąteczny czas jest właśnie do takich zabaw i do tworzenia wspólnie z bliskimi ciekawych układanek o tematyce Bożonarodzeniowej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam atmosferę świąteczną i wszystko co się z tym wiąże.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej