Zimowa przygoda aniołka- wyd.Promic

Dzisiaj pokażę Wam kolejną świeżo wydaną książeczkę dla dzieci, tym razem w temacie zimy. Jest to opowieść autorstwa pani Marii Przybylskiej, wydana przed wydawnictwo Promic.


"Zimowa przygoda aniołka" to bajeczka o małym aniołku, który pewnej mroźnej zimy zgubił się w lesie. Szedł zmarźnięty i przerażony przez las, myśląc, że nie uda mu się już uratować. Na szczęście z pomocą aniołkowi pośpieszyła mała wiewióreczka, która natychmiast zaprosiła go do swojej dziupli, ogrzała, nakarmiła, a nawet oddała mu swoje łóżko.Historia kończy się zachęceniem dzieci do czynienia dobra, bo dobre czyny świadczą o dobrym sercu. Jest to więc bajka z morałem.

Czytając z dziećmi książeczkę możemy pokazać im, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że zawsze trzeba wierzyć, że otrzymamy pomoc, a co najważniejsze jeśli tylko możemy- taką pomoc innym sami powinniśmy oferować. Warto być dobrym i spełniać dobre uczynki. Historia zagubionego aniołka rozwija w dzieciach wrażliwość oraz empatię.
Dobry uczynek możemy spełnić nawet kupując tą książkę, bowiem wydawnictwo Promic zdecydowało się przekazać 5 zł z każdego egzemplarza na rzecz Hospicjum dla dzieci. Szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym takie gesty są bardzo piękne. Więcej o akcji możecie przeczytać tutaj


Wróćmy jeszcze do książki. Być może zwróciliście już uwagę, że posiada ona piękne, malarskie ilustracje, tak różne od wszechobecnej grafiki komputerowej. Na stronach tekstu jest niewiele- tylko 4 linijki, co sprawia, że opowieść jest krótka i świetnie nadaje się dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka ma twardą oprawę i dość duży format. To idealna lektura do czytania w zimowy wieczór, kiedy za oknem szaleje wiatr i śnieg, a my siedzimy w ciepłym mieszkaniu, przy blasku choinki.
Kilka informacji o książce:
Autor: Maria Przybylska
Wydawnictwo: Promic
Okładka: twarda
Liczba stron: 36
Rok wydania: 2019
Cena: 24,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

 1. O matulu, jakie urocze ilustracje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo malownicze ilustracje, myślę, że mojej córce by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie no, ilustracje naprawdę kradną serce. Podejrzewam, że tak samo jest z treścią książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajki z morałem - powinny być na porządku dziennym, dobrze jest uświadamiać dzieci o tym, że czynienie dobra ma tak ogromne znaczenie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje, właśnie zamówiłam i czekamy z dziećmi ;)
  http://testowanieartdzieciece.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne, bardzo klasyczne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny cel i treść książki bardzo ważna . Zachęciłaś do zakupu.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej