Maluch pisze cyferki i literki- książki z pisakiem do nauki i zabawy

W przygotowaniu do nauki pisania bardzo ważne jest ćwiczenie małych rączek. Świetnie sprawdzają się różne zabawy związane z małą motoryką, lepienie z plasteliny oraz oczywiście nauka poprawnego trzymania kredki, czy długopisu. Ogromną pomocą się ciekawe książeczki, które dzięki ładnej, kolorowej formie zachęcają dziecko do podejmowania tego typu aktywności. Bardzo wcześnie zaczynałam z chłopcami pracę z książeczkami i mamy tego zauważalne efekty.

Ciekawą propozycją na wstęp do nauki pisania literek i cyferek a także do urozmaicenia tradycyjnej nauki są książeczki z pisakiem suchościeralnym. Dziecko może wielokrotnie pisać i zmazywać, to co napisało. Może się bawić, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności pisania. W dodatku pisanie takim pisakiem jest przyjemne, nie wymaga wysiłku- sama lubię się czasem tym pobawić;)

Tego typu książeczek z pisakiem suchościeralnym jest już na rynku całkiem sporo. Jakiś czas temu pokazywałam Wam Szlaczki oraz Łapać złodzieja z wydawnictwa Aksjomat, a dzisiaj chciałabym wspomnieć o kolejnych dwóch tytułach, które się niedawno ukazały.


Jest to seria "Maluch pisze" a w niej literki oraz cyferki, jest również książeczka ze szlaczkami. Jak we wszystkich książeczkach z tego wydawnictwa od razu uwagę przykuwa kolorowa, przyjemna grafika. Nie da się ukryć, że te książeczki aż się proszą o to, żeby wziąć je do ręki i zacząć rozwiązywać.


W książeczce o cyferkach każda strona to kolejna cyfra/liczba od 1 do 20. Oprócz rzędu cyferek do poprawienia są tu również szlaczki, plątaninki i łączenie kropek. Dzięki książce maluch nie tylko nauczy się pisania poszczególnych liczb, ale również może nauczyć się liczyć.


Książeczka o literkach skonstruowana jest podobnie, z tymże tutaj mamy po kolei cały alfabet.


Dzięki dużym wzorom liczb i liter książki są odpowiednie nawet dla najmłodszych przedszkolaków.

Książeczki idealnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Dzięki dość sztywnym kartkom z powodzeniem można z nich korzystać podczas jazdy pociągiem czy samochodem. Mogą być również świetnym pomysłem na drobny upominek.Kilka informacji o książkach:
Wydawnictwo: Aksjomat
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 24
Cena: 14,99 zł
Książki na stronie wydawnictwa- kliknij Literki & Cyferki


Komentarze

  1. U mnie szczególnie starszy synek bardzo lubi ksiązeczki i pomoce, które wspomagają motorykę małą i z chęcią po nie sięga.

    OdpowiedzUsuń
  2. nasze córki uwielbiaja tego typu ksiażeczki aktywizujące - te sa bardzo ciekawe

    OdpowiedzUsuń
  3. Te ksiezeczki są świetne, chłopcy bardzo chętnie w nich pisali.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej