Magiczny las- bajeczki dla maluszków


"Magiczny las" to urocza książeczka idealna dla małych dzieci. Mojemu Kubusiowi bardzo się podoba, natomiast na Filipie nie zrobiła większego wrażenia- chyba jest już na nią za duży.
W pierwszej kolejności uwagę zwracają ilustracje. Są bardzo bogate, kolorowe, dużo się na nich dzieje. Kuba z zainteresowaniem oglądał każdą stronę. Tekstu natomiast jest niedużo- kilka zdań na co drugiej stronie.


Bohaterami książki są Kasia i Piotruś- rodzeństwo, które w magiczny sposób przenosi się do świata zwierząt. Aby tego dokonać dzieci zjadają magiczne jagody, po których stają się malutkie. Dzięki temu mogą porozumiewać się ze zwierzętami i im pomagać. W świecie zwierzątek mają wielu przyjaciół- zajączka Karotka, dziadka Zająca, wiewiórkę Basię. Zwierzęta ufają im i zwracają się o pomoc, kiedy coś im zagraża. A ciekawych sytuacji tutaj nie brakuje.
Książka liczy sobie 6 rozdziałów, a każdy z nich to osobna przygoda. Nam najbardziej spodobała się ostatnia- o tym, jak króliczki robiły pisanki, a z tych pisanek wykluły się małe kaczuszki.


Niewielka ilość tekstu, a jednocześnie ciekawa treść, barwne, żywe ilustracje oraz odrobina magii- myślę, że to wszystko działa na dziecięcą wyobraźnię. Jest to książeczka, która wydaje mi się odpowiednia dla dzieci w wieku około 2-4 lat.

Kilka informacji o książce:
Autor: Kasia Najman
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: twarda
Liczba stron: 100
Rok wydania: 2019
Cena: 15 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej