Ozdoby Wielkanocne- kreatywna książka dla całej rodziny

Wiosna zbliża się jeszcze nieśmiało, małymi kroczkami. Kilka dni rozpieści nas ładną pogodą, po czym przynosi wichurę, deszcz i śnieg. Jednak pomimo niesprzyjającej aury czujemy, że jest już blisko. A razem z wiosną zbliża się również Wielkanoc. W tym roku wypada wyjątkowo późno, bo aż w drugiej połowie kwietnia. Chociaż do świąt mamy jeszcze ponad miesiąc, zaczynamy już o nich myśleć. Chociażby produkcję ozdób warto rozpocząć wcześniej, aby ze wszystkim zdążyć. Pewnie nie muszę nikogo przekonywać, że przygotowywanie ozdób świątecznych razem z dziećmi to świetna zabawa dla całej rodziny. A możliwości jest bardzo dużo- pisanki, wycinanki, palmy, kurczaczki, zajączki i dużo innych. Inspiracji na ciekawe ozdoby możecie poszukać w Internecie lub w książkach.


Książka "Ozdoby wielkanocne" to zbiór propozycji na różne świąteczne dekoracje, które można wykonać samodzielnie w domu. Jest tutaj 20 pomysłów, a wśród nich palmy, pisanki, ozdoby stołu, ozdoby domu oraz kartki świąteczne. Na końcu znajdują się także szablony, które można wyciąć i wykorzystać podczas tworzenia.


Każdy rozdział jest dokładnie opisany- na początku znajduje się spis potrzebnych materiałów, a następnie szczegółowo przedstawione wykonanie wraz z ilustracjami poszczególnych etapów. Jest również podany orientacyjny czas wykonania oraz stopień trudności.


Przedstawione w książce propozycje ozdób na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne do wykonania, jednak po wczytaniu się w instrukcje okazuje się, że można je zrobić nawet nie mając większych zdolności manualnych. Myślę, że na dniach spróbuję wyczarować jakieś świąteczne dekoracje razem z moimi chłopcami. Kilka inspiracji z książki już mi wpadło w oko. Mój Filip uwielbia wszelkie prace manualne, więc na pewno z chęcią zabierze się do tworzenia.


Kilka informacji o książce:
Autor: Marcelina Grabowska-Piątek
Wydawnictwo: Siedmioróg
Okładka: miękka
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2019
Cena: 14,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa-kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej