Mała encyklopedia wiedzy- zwierzęta

Bardzo lubię książki edukacyjne dla dzieci, bo to świetny sposób na przekazanie wiedzy o świecie. Ładnie ilustrowana i ciekawa książka to jeden z najlepszych sposobów na naukę. Mamy to szczęście, że do książek mamy nieograniczony dostęp i możemy już najmłodszym dzieciaczkom podsuwać pozycje zgodne z ich zainteresowaniami i możliwościami. Dziś napiszę Wam kilka słów o nowej książce z wydawnictwa Siedmioróg- Mała Encyklopedia Wiedzy-Zwierzęta.


Na okładce widzimy, że książka dedykowana jest dzieciom w wieku 7-10 lat, ale z powodzeniem możemy ją wykorzystać dla młodszej grupy wiekowej. Jest to zbiór ciekawostek dotyczących świata zwierząt. Najpierw możemy przeczytać ogólne informacje na temat sposobów rozmnażania:


Kolejne rozdziały to różne krainy i kilka zdań na temat charakterystycznych zwierząt. Omówione są na przykład- lasy równikowe, Australia, lasy strefy umiarkowanej, sawanna i kilka innych. Wszystko opatrzone ładnymi, kolorowymi ilustracjami.Moim chłopcom najbardziej spodobał się rozdział o zwierzętach żyjących pod ziemią- chyba dlatego, że pokazane są tutaj różne owady, a Filip jest wielkim fanem wszelkiego robactwa;)


W serii Mała Encyklopedia Wiedzy ukazały się również książki na temat dinozaurów oraz mórz i oceanów.

Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Eryk Chilmon
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 24
Cena: 5 zł!
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej