Kalendarz małego Polaka, czyli poznajemy ważne daty i wydarzenia

Wspominałam już kilka razy, że mój Filip  kilka miesięcy temu bardzo zainteresował się kalendarzem, różnymi datami, wydarzeniami. Interesuje go, kiedy jest jakie święto i jakie wydarzenia i tradycje temu towarzyszą. Myślę, że od najmłodszych lat warto zapoznawać dzieci z kalendarzem i celebrować różne ważne chwile.


"Kalendarz małego Polaka" to książka edukacyjna, z której z powodzeniem mogą korzystać zarówno rodzice w domu, jak i nauczyciele przedszkola, czy edukacji wczesnoszkolnej. Podzielona jest na 25 rozdziałów, z których każdy dotyczy konkretnej daty. Omówione są tutaj różne święta- zarówno państwowe, jak i religijne, czy tradycyjne. Znajdziecie na przykład 2 rozdziały o 1 września (początek roku szkolnego oraz rocznica wybuchu II wojny światowej), początek jesieni, Dzień Nauczyciela, Święto Zmarłych, Boże Narodzenie i Wielkanoc, Dzień Babci, Dziadka, Matki, Taty, Dziecka, Andrzejki, 3 maja i wiele innych ważnych dla nas wszystkich dat.


Na początku każdego rozdziału znajduje się kilka wierszyków dotyczących danego święta, a następnie omówienie tematu- opis wydarzenia i tradycji z tym związanych, ciekawostki, a także propozycje zabaw i aktywności, które można przeprowadzić z dziećmi. Dlatego też wspomniałam, że książka może być świetną pomocą dla nauczycieli.Jak już pewnie zauważyliście na zdjęciach- książka jest bogato ilustrowana, co dodaje jej atrakcyjności.
"Kalendarz małego Polaka" to publikacja, która jednocześnie uczy i zachęca do zabawy. Dzieci mogą zdobyć nową wiedzę oraz poznać wiele ciekawych wierszy i wierszyków znanych polskich pisarzy i poetów. Jednocześnie książka daje inspirację do zabaw, rozmów i wykonywania ciekawych zadań.Polecam dla rodziców, którzy lubią uczyć dzieci w domu oraz dla nauczycieli, dla których książka może być pomocą w układaniu scenariuszy zajęć.Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: pod redakcją Tamary Michałowskiej
Okładka: miękka
Liczba stron: 172
Rok wydania: 2019
Cena: 20 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej