Zabawy i prace plastyczne- nie tylko na zimę

Dawno nie pokazywałam Wam naszych zabaw, więc dzisiaj wpis z pięcioma propozycjami. Tematyka głównie zimowa, ale niektóre pomysły swobodnie możemy wykorzystać w inną porę roku. Zacznijmy od prac plastycznych.

Bałwanki z waty

Do wykonania bałwanków potrzebowaliśmy:
kolorowych kartek
kleju, nożyczek
waty
kawałków materiałów na szaliczki
brokatu
kolorowych pomponików

Narysowałam na kartkach zarysy bałwanków, a chłopcy wykleili je watą. Następnie wykonali oczka i noski z kolorowych pomponików, kapelusze, dokleili materiałowe szaliczki. Na koniec swoje prace ozdobili brokatem.  Bałwanki z wacików kosmetycznych

Do wykonania tej pracy plastycznej potrzebne są:
kolorowe kartki
waciki kosmetyczne
klej
flamastry
pasta do zębów

Chłopcy wykleili bałwanki z wacików kosmetycznych i dorysowali flamastrami dodatkowe elementy-ręce, kapelusz, oczy itd. Na koniec pastą do zębów, przy użyciu swoich palców narysowali śnieg. 
Kolorowe szaliczki

Potrzebne materiały:
sztywne kartki, z których wycinamy kształt szalika
klej
kolorowe paseczki różnych materiałów

Z tektury wycięłam szaliczki, które chłopcy wykleili kolorowymi ścinkami materiałów. 


Malowanie na folii bąbelkowej

Pomysł na tą zabawę zaczerpnęłam z Internetu. Potrzebna jest folia bąbelkowa (warto nakleić ją na tekturę) oraz kremy lub balsamy do ciała. Dzieci "rysują" na folii przy użyciu swoich rączek. Świetne doznanie sensoryczne i masaż małych łapek. Chłopcy byli zachwyceni. Najpierw korzystaliśmy ze zwykłego białego balsamu, a później pokombinowaliśmy z innymi kosmetykami np.czekoladowym żelem pod prysznic. 

Domowy "golf"

Tą zabawę również zobaczyłam w Internecie i od razu zaproponowałam moim chłopcom. Filip szybko się znudził, za to Kuba miał frajdę przez dłuższy czas. Na podłodze naklejamy kartki papieru tak, jak na zdjęciach. Następnie za pomocą np. drewnianej łyżki kuchennej dziecko toczy małą piłeczkę tak, aby przelatywała przez każdy mostek. Jak Wam się podobają takie propozycje?  

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej