Wielka księga kwiatów

Wiosna i lato są nierozerwalnie związane z pięknem przyrody, a w dużej mierze jest to spowodowane ilością roślin i kwiatów, które zachwycają wyglądem, zapachem, kolorami. Ja osobiście kwiaty lubię, ale zupełnie nie nadaję się do ich hodowania. Zasuszyłam nawet kaktusa. Nie mam ręki do roślin, za to mój Filip...To jest urodzony botanik-ogrodnik. Filip tak kocha kwiaty, że na każdym spacerze zatrzymuje się przy nich, ogląda, głaska, coś tam do nich mówi. Każda roślina, którą zasadzi, pięknie rośnie. Chyba ma to w genach po moim tacie, który jest pasjonatem działkowania, a w lecie jego działka to prawdziwy festiwal kwiatów, owoców i warzyw.
Na pewno wśród Was również są pasjonaci hodowania kwiatów i to dla Was dzisiaj przygotowałam tą recenzję. Takiej książki jeszcze na tym blogu nie było, bo zwykle pokazuję książki dla dzieci albo poradniki i powieści dla dorosłych.


"Wielka księga kwiatów" to nowość, którą wydało wydawnictwo Jedność. Jest to bardzo obszerna książka, w której znajdziecie mnóstwo informacji na temat kwiatów. Począwszy od tego jakie mają znaczenie dla nas oraz dla natury (chociażby dla owadów i ptaków) poprzez ich uprawę, aż po omówienie konkretnych gatunków. Jest tutaj opisana uprawa kwiatów w ogródku, na balkonie, czy tarasie, jest nawet krótki rozdział o wykorzystaniu kwiatów w kuchni.


Najwięcej miejsca zajmuje rozdział- kart botaniczne, czyli charakterystyka różnych gatunków kwiatów- drzew kwitnących, krzewów, pnączy, róż, roślin wieloletnich itd.
Oczywiście książka jest bogato ilustrowana, a jej oglądanie sprawia mojemu Filipowi dużą przyjemność.


Dla kogo ta książka? Dla wszystkich pasjonatów botaniki i ogrodnictwa, zarówno dla tych zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą roślin. Dzięki zawartym w książce informacjom mogą dowiedzieć się jakie gatunki kwiatów wybrać, jak je pielęgnować, jakich warunków potrzebują. Myślę, że "Wielka księga kwiatów" to świetny pomysł na prezent dla działkowiczów, czy osób, które lubią hodować kwiaty na balkonie.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Jedność
Autor: praca zbiorowa
Okładka: miękka
Liczba stron: 256
Rok wydania: 2019
Cena: ok 38 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej