Wielkanocny koszyczek- książka dla dzieci

Równo miesiąc został do Wielkanocy. Powoli zaczynamy myśleć o przygotowaniach, począwszy od dekoracji, poprzez menu aż po samo przeżywanie świąt. W tym czasie warto zadbać o nasze dzieci, aby i one dobrze przeżyły święta, a przede wszystkim zrozumiały o co w tym wszystkim chodzi. Dla dzieci najciekawszym momentem przygotowań jest pójście do kościoła z koszyczkiem. Sama widzę po moim Filipie- choć ogólnie nie lubi chodzić na mszę, w Wielką Sobotę idzie ze święconką z ogromną przyjemnością. Warto wyjaśnić dzieciom po co święcimy pokarmy, jaką one mają symbolikę, dlaczego do koszyczka wkładamy konkretne produkty. I jak zawsze z pomocą może przyjść nam książka, więc nieśmiało podsuwam Wam kolejny ciekawy tytuł.


"Wielkanocny koszyczek" to niewielka gabarytowo książka, za to bardzo wartościowa pod względem treści. Bohaterami opowiadania jest rodzeństwo- Małgosia i Pawełek, które razem z rodzicami szykuje koszyczek ze święconką. Podczas wkładania kolejnych pokarmów, mama wyjaśnia dzieciom ich symbolikę. Książka napisana jest w formie dialogu, luźnej rozmowy pomiędzy dziećmi, a dorosłymi. Dzieci z przejęciem szykują święconkę i zadają pytania oraz podsuwają własne pomysły.


Oprócz ciekawej treści książka ma również ładne, kolorowe ilustracje. Moim chłopcom bardzo się podobała, słuchali uważnie, a Filip od czasu do czasu wtrącał swoje uwagi, bazując na informacjach, których dowiedział się na religii w zerówce.


"Wielkanocny koszyczek" to doskonała pomoc dla nas rodziców- dzięki niej możemy wyczerpująco odpowiedzieć na dziecięce pytania oraz zainteresować nasze dzieci symboliką świąt. Po przeczytaniu książki pójście do kościoła ze święconką nabierze większego, duchowego wymiaru.
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Promic
Okładka: miękka
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2019
Cena: 14,90 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


* * *

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej