Zabawy przedszkolaka- książeczki z łamigłówkami wyd.Aksjomat

Rozwiązywanie różnych łamigłówek to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Labirynty, krzyżówki, zagadki, rysowanie, porównywanie- tego typu ćwiczenia rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, utrwalają znajomość liczb, liter, zjawisk, uczą cierpliwości i wspomagają rozwój manualny. Mają same plusy, więc warto podsuwać dzieciom ciekawe książeczki z zadaniami, nie tylko w ciągu roku szkolnego, ale także w wakacje. Ostatnio czytałam artykuł o tym, że kiedy dzieciaki nic nie robią podczas wakacji ich mózgi się rozleniwiają. Warto więc proponować naszym pociechom rozwiązywanie zadań, czy czytanie książek.
Pokażę Wam dzisiaj dwie ciekawe książeczki z zadaniami, które znajdziecie w dziale nowości wydawnictwa Aksjomat.  Te dwie pozycje idealnie sprawdzą się na wakacyjne ćwiczenia.


Książeczki mają mały format, więc można zabrać je ze sobą wszędzie. Zmieszczą się nawet do małego dziecięcego plecaczka. Sprawdzą się świetnie w czasie podróży samochodem czy innym środkiem lokomocji. Książeczki przeznaczone są dla starszych przedszkolaków, myślę, że będą idealne dla dzieci 5-7 letnich, które już znają litery ponieważ duża część zadań to krzyżówki.


Przyda się także znajomość liczb ponieważ jest tutaj sporo ćwiczeń polegających na łączeniu punktów:


Oprócz tego w książeczkach znajduje się mnóstwo labiryntów oraz obrazków do porównania.Myślę, że te dwie niewielkie książeczki sprawią dzieciom dużo radości i będą świetnym antidotum na wakacyjną nudę. Pomogą również rozruszać szare komórki przed zbliżającym się wielki krokami rokiem szkolnym. My zabieramy je w podróż, która czeka nas już za tydzień- myślę, że Filipek z chęcią rozwiąże je podczas jazdy samochodem.

Książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa Aksjomat:
Kreatywne zabawy- kliknij tutaj
Ulubione zabawy- kliknij tutaj

Zachęcam Was także do przejrzenia całej oferty wydawnictwa- aktualnie trwa akcja szkoła, podczas której możecie kupić mnóstwo książeczek edukacyjnych z 20% rabatem! A jeśli chodzi o książeczki aktywizujące wydawnictwo Aksjomat nie ma sobie równych.Komentarze

 1. My właśnie uzupełniamy nie dokończone w czasie roku szkolnego zeszysty ćwiczeń, ale nowości są mile widziane! :) Na wakacyjną nudę (niepogodę) idealne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubimy takie ksiazeczki, zajmują dziecko i stymulują rozwój :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam fanką takich książeczek z zabawkami, jak byłam dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super sposób na niepogodę z dzieckiem w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe książeczki. Dzieci mają przy nich sporo frajdy i nauki przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie książeczki. My zawsze mamy takie od Kapitana Nauki i rzeczywiście jest to suuuper sprawa ! Łamigówki, zagadki, rebusy- nasze dziewczynki to uwiebiają !

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej