Maluch nakleja- książeczki z okrągłymi naklejkami

Zazwyczaj pierwszymi książeczkami aktywizującymi, po które sięgamy z naszym maluszkiem są książeczki z dużymi naklejkami. Przyklejanie naklejek to czynność, którą jest w stanie wykonać nawet roczne dziecko i już wtedy warto wprowadzać takie aktywności, tym bardziej, że sprawiają one dzieciom mnóstwo frajdy. Pamiętam jak Filipek był malutki- miałam ogromny problem, żeby znaleźć książeczki, w których naklejki będą na tyle spore, żeby mogło sobie z nimi poradzić małe dziecko. Później przy małym Kubusiu znalazłam jedną serię książeczek, które jak sądziłam są idealne na początek. To prawda były świetne, ale ostatnio znalazłam książeczki jeszcze lepsze! Co tu dużo mówić- idealne na początek przygody z książkami aktywizującymi i naklejkami. Jest to seria Maluch nakleja z wydawnictwa Aksjomat, a w niej trzy książeczki- dla roczniaka, dla dwulatka i dla trzylatka.


W każdej z tych książeczek znajdują się okrągłe naklejki do przyklejania na obrazkach. Przy czym w poszczególnych książeczkach naklejki różnią się rozmiarem- od największych dla dzieci rocznych, po najmniejsze dla trzylatków.


Książeczki mają dość sztywne i śliskie strony, a obrazki na nich są bardzo różnorodne i kolorowe- jednocześnie nie są zbyt przesadzone. Oprócz ilustracji znajdziecie tutaj wyrazy dźwiękonaśladowcze, dzięki czemu książeczki zapewniają dodatkową zabawę.


Z rozwiązywania takich książeczek płynie mnóstwo korzyści. Jest to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim bardzo rozwijająca aktywność. Dziecko utrwala słownictwo, nazwy zwierząt, przedmiotów, kolorów. Rozwija swoją spostrzegawczość i koncentrację oraz ćwiczy sprawność manualną, a przede wszystkim spędza czas z rodzicem.


Tematyka obrazków jest bardzo zróżnicowana- są tutaj zarówno zwierzątka, jak i scenki, czy pojazdy. Przy okazji maluchy mają okazję do wzbogacania swojego słownictwa.


Chociaż książeczki przeznaczone są dla młodszej grupy wiekowej, to mój Kubuś od razu zwrócił na nie uwagę. Jak każde dziecko lubi zabawę z naklejkami i wyklejanie tych książeczek sprawia mu dużą frajdę.

Każda z tych książeczek ma 24 strony (+wkładka z naklejkami) i kosztuje 7.99 zł.
Znajdziecie je na stronie wydawnictwa Aksjomat:
Maluch nakleja- 1+ kliknij tutaj
Maluch nakleja 2+ kliknij tutaj
Maluch nakleja 3+ kliknij tutaj

Komentarze

 1. Niedługo zacznę poszukiwać podobnych książeczek kiedy mój maluch troszkę podrośnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieliśmy z tej serii. Świetne są dla maluszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten etap już za nami, ale książeczki wydają się być przyjazne dla Dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne ksiazeczki. Za jakiś czas będą idealne dla mojego maluszka.🙂 Już nie mogę się doczekać. 🙂

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej