Prace plastyczne- gąsienica, pszczoły, figury, miesiące

Na Facebooku regularnie pokazuję Wam wykonywane przez chłopców prace plastyczne, a na blogu postanowiłam co jakiś czas publikować post z ostatnimi pracami. Kto śledzi naszego Facebooka na pewno już te dzieła widział, a kto nie- to zapraszam do czytania, oglądania i inspirowania się:)

Figury geometryczne
To praca plastyczna, w której chłopcy tworzyli własne obrazki z figur geometrycznych. Tematyka i wykonanie- pełna dowolność. Figury można wyciąć samemu, my akurat skorzystaliśmy z gotowych zestawów niewykorzystanych w Filipka zerówce. Efekty takie:


Kalendarz
Filip ma problem z zapamiętaniem kolejności miesięcy, więc postanowiłam mu trochę pomóc. Wspólnie stworzyliśmy kalendarz- dodatkowo przy każdej nazwie miesiąca Filip rysował coś z czym ten miesiąc się kojarzy. Nasz plakat wisi na tablicy korkowej w pokoju chłopców i muszę przyznać, że Filip już prawie bezbłędnie wymienia miesiące:


Gąsienice
Filipa zamiłowanie do wszelkiego robactwa jest ogromne. Ostatnio zafascynował się gąsienicami po tym jak udało nam się spotkać dwa ciekawe okazy ( a ile ja się naszukałam ich nazw...dopiero na stronie Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS nam pomogli). Wykorzystując tą pasję stworzyliśmy prace plastyczne pt.gąsienice. Do wykonania prac użyliśmy kleju, wacików kosmetycznych, farb, flamastrów i sztucznych oczu:


Pszczoły
Ostatnią pracę stworzyliśmy z okazji Światowego Dnia Pszczół. Na dużych kartkach nakleiłam chłopcom po kawałku folii bąbelkowej, którą pomalowali żółtą farbą- jest to plaster miodu. Następnie maczając paluszki w farbie odbijali pszczoły, którym kredkami dorysowali skrzydełka:Jak Wam się podobają nasze prace?

Komentarze

 1. Świetne pomysły, myślę, że i nas taki kalendarz mógłby się sprawdzić. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły na kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Super, że komputer to nie wszystko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomysły, uwielbiamy takie kreatywne zabawy !

  OdpowiedzUsuń
 4. Plaster miodu z folii bąbelkowej jest genialny w swojej prostocie. Nie wpadłabym na to a wygląda identycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomysły! Taka nauka przez zabawę jest najlepsza. Bardzo podoba mi się praca z folią bąbelkową. Wykorzystam ten pomysł na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 6. Patent na plaster miodu jest genialny w swej prostocie! Kalendarz to dla nas sprawa na przyszłość, ale bardzo ładny i inspirujący.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej