Mały przyrodnik poznaje i koloruje- kwiaty i drzewa

Mój Filipek jest dzieckiem, które ogromnie kocha przyrodę. Szczególną miłością darzy wszelkie owady (nawet te w mojej opinii obrzydliwe) oraz kwiaty. Te ostatnie uwielbia oglądać, dotykać. Na spacerach przykuca przy nich, gładzi płatki, coś do nich mówi, ale nie zrywa i nie niszczy. Jest bardzo wrażliwy na piękno przyrody. Nie powinien więc dziwić fakt, że wszelkie książki o tematyce przyrodniczej są u nas numerem jeden. Lubimy zarówno takie do czytania, jak i książeczki aktywizujące, w których wiedzę można zdobywać poprzez zabawę i wykonywanie zadań. Kiedy więc w nowościach wydawnictwa Aksjomat zobaczyłam nową serię, od razu wiedziałam, że te książki musimy mieć. 


Mały przyrodnik poznaje i koloruje kwiaty/ drzewa- to połączenie książek do czytania z książeczkami aktywizującymi. Dzieci znajdą tutaj najważniejsze informacje oraz ciekawostki na temat najczęściej spotykanych gatunków kwiatów oraz drzew. W każdej książce scharakteryzowano 13 roślin. Oprócz tego przy każdej roślinie jest obrazek do pokolorowania, a także miejsce do uzupełnienia naklejkami: 


Naklejek jest naprawdę sporo, są także naklejki- odznaki małego przyrodnika- chłopcy naklejają je sobie na koszulki, jak idziemy na spacer:)


Dzięki tym książkom dzieci mogą nauczyć się rozróżniać drzewa oraz kwiaty, a także poznać ich wygląd oraz zastosowanie. Podczas kolorowania mają szansę doskonalić umiejętności manualne, a także koncentrację. Na mojego Filipa takie książki działają bardzo odprężająco, lubi szczególnie wieczorem, kiedy Kuba już śpi, usiąść sobie spokojnie, pokolorować i razem ze mną poczytać.


Nie da się zaprzeczyć, że tego typu książeczki bardzo uatrakcyjniają edukację i zachęcają dzieci do poszerzania wiedzy. Nauka podana w ten sposób jest nie tylko efektowna, ale także przyjemna. Nam książeczki bardzo się podobają, są ślicznie wydane i naprawdę ciekawe. Teraz marzy nam się, aby w serii ukazała się także książka o owadach- Filip byłby przeszczęśliwy!
Zdradzę Wam jeszcze, że aktualnie na stronie wydawnictwa Aksjomat książeczki są w promocji i koszt jednej to tylko 7, 19 zł!  
Znajdziecie je tutaj: drzewa & kwiaty 

Komentarze

 1. Książeczki są świetne, dzieci mają wiele frajdy przy nich a jednocześnie się uczą.
  Ja od niedawna zamiast kupować postawiłam na drukowanie, wydaje mi się, że wychodzi o wiele taniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książeczki i zeszyty związane z przyrodą i chętnie podsuwamy je dziecku. Kiedy okazuje zainteresowanie, cieszę się razem z nim i uzupełnianie takie zadania wspólnie. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Extra ! Uwielbiam książki, które uczą poprzez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczki, to co moja córka uwielbia naklejki, kolorowanki i oczywiście mnóstwo wiedzy. Musze się za nimi rozejrzeć. Dzięki za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł na przyjemną naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne te książeczki, ciekawa forma na naukę z dzieckiem. Często sięgamy po tego rodzaju publikacje

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej