Zadania dla dzieci 4 i 5 letnich- Nasza szkoła wyd.Siedmioróg

Ponieważ Kubuś nie chodzi do przedszkola, staram się jak najwięcej pracować z nim w domu. Ten system sprawdził się idealnie w przypadku Filipka i u Kubusia już widzę pozytywne efekty naszej pracy. Kuba robi duże postępy i nabiera nowych umiejętności. O tym dlaczego nie chcę posłać go do przedszkola napiszę Wam w osobnym poście, natomiast dziś pokażę dwie książeczki,na których będziemy pracować w najbliższym czasie. Musicie wiedzieć, że rozwiązywanie różnych książeczek z zadaniami jest naszym ulubionym sposobem pracy. Mamy tu gotowe zadania i różnorodne tematy, czyli wszystko to, czego na tym etapie edukacji potrzebujemy. Sięgamy po przeróżne książeczki, z różnych wydawnictw, co już zapewne zauważyliście także czytając recenzje na blogu. Oczywiście książki, które wam tutaj pokazuję to tylko procent tego, co razem robimy.


Dzisiaj krótko opowiem Wam o dwóch książeczkach z serii Nasza Szkoła- dla dzieci czteroletnich i dla dzieci pięcioletnich. Są to książeczki z wydawnictwa Siedmioróg, przeznaczone do pracy dydaktycznej w domu i w przedszkolu, opracowane zgodnie z podstawą programową dla przedszkoli. W każdej z nich znajduje się 30 zadań do rozwiązania, a w czasie pracy dzieciom towarzyszy sympatyczny Plastuś:


Książeczki te mają kolorową szatę graficzną, a obrazki są typowe dla książek używanych w przedszkolu. Przynajmniej mi od razu skojarzyły się z przedszkolnymi podręcznikami:


Dzięki zawartym w książeczkach zadaniom dzieci ćwiczą mnóstwo potrzebnych umiejętności, takich jak rysowanie, segregowanie, rozpoznawanie kierunków, figur, kolorów, liczenie, określanie miejsca, czasu. Wzbogacają wiedzę o świecie oraz poznają takie zjawiska jak na przykład symetria. Rozwiązując ćwiczenia dzieci doskonalą swoją sprawność manualną, koncentrację oraz spostrzegawczość. Pod każdym zadaniem znajduje się informacja jaka umiejętność jest rozwijana w tym konkretnym ćwiczeniu.Myślę, że poziom trudności zadań jest idealnie dopasowany do konkretnych grup wiekowych. Po poziomie zadań od razu widać jak systematyczna praca z dzieckiem pomaga w rozwijaniu jego umiejętności i jaka jest różnica między tym co potrafi czterolatek, a tym co już umie dziecko pięcioletnie.

Zadania jakie znajdziecie w tych książkach to między innymi: labirynty, dopasowywanie elementów, kolorowanie, rysowanie po śladzie i samodzielnie, liczenie, szukanie elementów na obrazku i wiele innych.Mi osobiście te książeczki bardzo się podobają i myślę, że praca z nimi sprawi nam dużo radości. Idealnie sprawdzą się jako ćwiczenia do rozwiązywania w domu, jak i jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli przedszkola.

Kilka informacji o książkach:
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Julia Judyta Wodnicka, Żukowski Jarosław
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 32
Cena: 8,44 zł
Książki na stronie wydawnictwa- dla dzieci pięcioletnich & dla dzieci czteroletnich


Komentarze

  1. Sama jako dziecko bardzo lubiłam takie książeczki. Nie mogę się doczekać, kiedy mój starszy synek będzie gotowy, aby zajrzeć do takich zeszytów i spróbować swoich sił. ��

    OdpowiedzUsuń
  2. O, idealnie dla mojej starszej córki. Uwielbia takie zadania.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej