Nauka ortografii- książeczki edukacyjne z wydawnictwa Siedmioróg

Nie wiadomo kiedy już minął pierwszy miesiąc szkoły. Mój pierwszoklasista uczy się pilnie, grzecznie odrabia lekcje i ogólnie jest zachwycony szkołą. Na razie są na etapie poznawania liter i nauki pisania, co bardzo się Filipowi podoba. Ciekawe czy równie mocno spodoba mu się ortografia, która jest niestety zmorą wielu uczniów. Nie ma się co dziwić, bo polska ortografia jest naprawdę trudna i zawiła i żeby faktycznie dobrze ją opanować potrzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Naprzeciw potrzebom małych uczniów wychodzi wydawnictwo Siedmioróg ze swoją serią książeczek edukacyjnych dotyczących nauki ortografii. Są to trzy tytuły przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.


Każda z książeczek to mnóstwo ciekawych zadań, połączonych z zabawą, czytaniem wierszyków i rozwiązywaniem łamigłówek. Nie brakuje tutaj krzyżówek, rebusów i zagadek.

Pod względem stopnia trudności najbardziej zaawansowana jest książeczka "Ortografek. Ćwiczenia ortograficzne w klasie I". Tutaj znajdziecie typowe zadania dotyczące pisania i ortografii. W ramkach zapisane są różne ważne zasady, które każdy uczeń musi znać. Książeczka ma kolorowe ilustracje.
"Wzorowy ortografek" oraz "Nauka ortografii to zabawa" to z kolei książki, w których nauka przeplata się z zabawą, czyli większość zadań występuje pod postacią łamigłówek. Nie brakuje tutaj również wesołych tekstów do czytania. Szata graficzna jest czarno-biała.Myślę, że takie książeczki to ciekawy sposób na naukę w domu i utrwalanie zdobytych w szkole wiadomości. Mogą być również doskonałą pomocą edukacyjną dla nauczycieli klas 1-3. W ofercie wydawnictwa znajdziecie również książeczki do ortografii dla starszych uczniów.

Nie wiem, czy wiecie ale oprócz bardzo bogatej oferty książek do czytania i rozwiązywania wydawnictwo Siedmioróg uruchomiło niedawno także własny kanał na youtube. Znajdziecie tam ciekawe filmy animowane i piosenki dla dzieci. Bez przemocy, bez nadmiernych bodźców- wartościowe utwory przedstawione w ciekawej formie i idące z duchem czasu. Gorąco zachęcam Was do zasubskrybowania kanału, ponieważ to właśnie dzięki Waszym subskrybcjom wydawnictwo będzie miało możliwość tworzenia nowych animacji i rozwijania się.
Zajrzyjcie na youtuba- kliknij tutaj i sami zobaczcie jakie ładne animacje czekają tam na wasze dzieci.


Przedstawione w poście książeczki znajdziecie na stronie wydawnictwa:
Wzorowy ortografek- kliknij tutaj
Nauka ortografii to zabawa- kliknij tutaj
Ortografek. Ćwiczenia dla klasy I- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Super sposób na naukę, zaraz się zapoznam z kanałem. U nas jeszcze za wcześnie na ortografię, ale wszystko przed nami

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne. Super pomysł na naukę ortografii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieci uwielbiają uczyć się w formie zabawy, byłyby więc bardzo zadowolone z takich książeczek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rety, z takimi książkami to sama przyjemność :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej