Dwie nowości dla fanek koników- wydawnictwo RM

Konie i jednorożce to jeden z tematów bardzo lubianych przez małe dziewczynki. Nic w tym dziwnego, bo konie to piękne zwierzęta, a jednorożce- cóż, mają w sobie coś, co fascynuje dziewczynki. Dla fanek tych zwierząt wydawnictwo RM przygotowało dwie wspaniałe nowości.


Koniki. Gry, zabawy, zagadki to świetny zestaw aktywizujący dla małych dziewczynek. W sztywnym tekturowym etui ukryły się następujące elementy- zestaw 12 kredek, zeszyt z zagadkami oraz zeszyt z kolorowankami:


Cały pakiet ma niewielki rozmiar, przez co jest idealną propozycją na podróż, czy nawet do szkoły- do zabawy na przykład na przerwach. Myślę również, że to świetna opcja na prezent- ja osobiście zestaw Koniki planuję podarować chrześnicy. Jestem pewna, że będzie zachwycona!
Zagadki oraz kolorowanki, które znajdują się w dołączonych mini zeszytach są bardzo różnorodne i zapewnią sporo dobrej zabawy.
Zestaw Koniki znajdziecie na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj
Jego cena to 16.99 zł. W serii znajdziecie również identyczny pakiet o Syrenkach.  Nieco starszym dziewczynkom, takim, które czytają już samodzielnie i płynnie można zaproponować nowość- "Adela. Jednorożec mimo wszystko". Jest to książka licząca 199 stron.
Bohaterką tej powieści jest Adela, z pozoru zwykły koń, który urodził się z małą anomalią- rogiem na głowie. Adela mieszka sobie spokojnie w wiejskim gospodarstwie Norberta, gdzie oprócz niej znajduje się także wiele innych zwierząt. Właścicielką Adeli jest dziewczynka Julia, która dba o swojego konia i uwielbia konne wycieczki. Niestety, spokojna wiejska sielanka zostaje zakłócona w dniu, kiedy do gospodarstwa przybywa dziennikarz. Chce on opisać niezwykłe szczęście Norberta, który wygrał dużą sumę na loterii. Na miejscu przekonuje się on, że to nie jedyny objaw szczęścia w tym gospodarstwie. Dziennikarz, który obwołuje się specjalistą od jednorożców stwierdza, że Adela nie jest zwykłym koniem, tylko legendarnym zwierzęciem o niezwykłych mocach i umiejętnościach. To odkrycie zmienia dotychczasowe spokojne życie Adeli i jej właścicieli.


Książka o Adeli to ciepła, magiczna, momentami zabawna opowieść, którą czyta się naprawdę lekko. Niektóre strony zostały okraszone humorystycznymi ilustracjami. Myślę, że ta lektura wciągnie każdą fankę koni, kucyków i jednorożców.


Kilka informacji o książce:
Autor: Autorka: Ludivine Irolla, Ilustracje: Marie de Monti
Wydawnictwo: RM, BoNoBo
Okładka: miękka
Liczba stron: 200
Rok wydania: 2019
Cena: 24,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej