Nowe Basie zawsze witamy z radością!

Bardzo lubimy serię książek o Basi. Czytaliśmy prawie wszystkie części, kilka mamy w domu, niektóre wypożyczaliśmy z biblioteki. Byliśmy w kinie na obydwu filmach Basia-serial. Krótko mówiąc seria o Basi to jedna z ulubionych serii moich chłopców. Może dlatego, że bohaterowie tych książek są tacy bliscy i swojscy, mają podobne problemy i zachowania, jak każda rodzina. Może dlatego, że tematyka idealnie pasuje dla kilkulatków.
Książki o Basi są ciekawe, przyjemnie napisane, momentami zabawne, czasem pouczające. Mają kolorowe ilustracje i idealną długość. Dlatego też każdą nową część w serii witamy z radością i w miarę możliwości sięgamy po nią jak najszybciej.

W tym miesiącu nakładem wydawnictwa Egmont ukazują się kolejne dwie części- "Basia i zegarek" oraz "Basia i przyjaciele. Janek."


W książce "Basia i zegarek" czytamy o tym, jak Basia dostała zegarek w prezencie od dziadka. Dziewczynka jest niesamowicie dumna z tego prezentu, wszystkim go pokazuje. Okazuje się jednak, że Basia nie potrafi odczytywać godziny, nie rozumie też wielu pojęć związanych z czasem. Dzięki mamie, tacie, babci i dziadkowi Basia dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy- co to znaczy tracić czas, dlaczego czas można zabijać, dlaczego czasem płynie on szybciej, a czasem wolniej, że czas ciągle nam coś zabiera, ale też daje coś w zamian.Bohaterem drugiej książki jest z kolei Janek, czyli starszy brat Basi. Janek czuje się pokrzywdzony i uważa, że rodzice najmniej się nim interesują. Zawsze na pierwszym miejscu jest Basia- bo jest dziewczyną i Franek, bo jest najmłodszy. W dodatku okazuje się, że Janek prawdopodobnie będzie musiał nosić okulary, co jest dla chłopca bardzo stresujące. Czarę goryczy przelewa rodzinny wyjazd nad rzekę, gdzie chłopiec czuje się jeszcze bardziej nierozumiany i postanawia uciec od swojej rodziny. Z pomocą przychodzi mu mama- pomaga chłopcu oswoić się z myślą o okularach i tłumaczy mu, że choć nie są rodziną idealną, są rodziną najlepszą jaką mogli sobie wymarzyć.Obydwie książki bardzo nam się podobały i na pewno nie raz do nich wrócimy, bo po Basię sięgamy naprawdę często. A tak prezentuje się nasza skromna kolekcja:


Kilka informacji o książkach:
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Cena: 13.99 zł
Obydwie książki swoją premierę będą miały 18 września, ale już teraz można je zamawiać w przedsprzedaży. Wystarczy wejść na stronę wydawnictwa-
Basia i zegarek- kliknij tutaj
Basia i przyjaciele. Janek- kliknij tutaj

Komentarze

 1. Super wpis. Polecę te książeczki mojej kuzynce. Jej synek bardzo lubi "czytać" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I Basia znowu w akcji, sympatyczne książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie wczoraj czytaliśmy obie nowe części i jak zwykle nie zawiedliśmy się. Basia zawsze potrafi nas rozbawić oraz wielu rzeczy nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my czytaliśmy wczoraj Basię przed spaniem i to był błąd- chłopcy jak usłyszeli słowo babole to dostali takie ataku śmiechu,że nie mogłam ich uspokoić przez kilka minut:D

   Usuń
 4. A ja nie znam w ogóle tej serii, ale wygląda sympatycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas Basia nigdy nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem, nie wiem dlaczego, bo historie są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubimy Basię i wracamy do niej co jakiś czas. Zaczęłam ją czytać mojej Melanii jak miała około 4 latek. Bardzo jej się te książki spodobały, zresztą, nawet babcia lubiła posłuchać i poczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej