Polska- co dziecko powinno wiedzieć o swojej ojczyźnie

Mamy z Filipkiem takie postanowienie, że każdego dnia staramy się zrobić i przeczytać coś edukacyjnego. Zwykle wygląda to tak, że robimy jakieś zadania z książeczek lub Filipek ćwiczy czytanie, a do tego sięgamy po książkę i czytam mu kilka stron.
Jedną z takich książek edukacyjnych, po którą sięgaliśmy w ostatnich dniach jest nowość z wydawnictwa Aksjomat- "Polska. Co dziecko powinno wiedzieć o swojej ojczyźnie."


Chyba nikt nie ma wątpliwości, że znajomość własnego kraju, jego przeszłości, geografii, kultury, sztuki jest bardzo ważna dla każdego obywatela, także dla dziecka. Warto od małego opowiadać i czytać dzieciom o Polsce, pokazywać im ciekawe miejsca, przekazywać wiedzę, którą my mamy. Żeby później nie było tak, jak opowiadał mi tata, że w kościele na wsi ksiądz spytał dzieci w jakim kraju mieszkamy i żadne dziecko nie odpowiedziało...
Książeczka, którą Wam dzisiaj pokazuję jest niewielka, ale za to bardzo bogata pod względem treści. To takie małe kompendium wiedzy o naszej ojczyźnie, napisane specjalnie dla najmłodszych.
Jej pierwsza część dotyczy historii Polski. Najpierw możemy przeczytać o symbolach narodowych, które każde dziecko powinno znać (dumna jestem, bo u Filipa w pokoju wisi nawet godło, które Filipek sam narysował i oprawił w ramkę) oraz zapoznać się z mapą naszego kraju. Warto od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z mapą- można na przykład przy okazji wycieczek zaznaczać odwiedzone miejsca.


Kolejne strony to krótki rys historyczny. Tutaj dzieci mogą dowiedzieć się kto był pierwszym władcą Polski, a kto pierwszym królem, przeczytać o innych królach, którzy władali Polską oraz zapoznać się z informacjami na temat zaborów oraz czasów wojennych. Jest również kilka portretów najwybitniejszych Polaków na przestrzeni dziejów oraz wiadomości na temat najważniejszych świąt państwowych.


Druga część dotyczy geografii Polski. Omówione są tutaj regiony kraju oraz najważniejsi przedstawiciele polskiej przyrody. Są też informacje o polskich rekordach. Sama dowiedziałam się nowych rzeczy- na przykład, że w Polsce mamy największą w Europie pustynię i jest nią Pustynia Błędowska.Ta książka to świetna pomoc dydaktyczna dla rodziców i ciekawa książka edukacyjna dla dzieci. Jest idealna do tego, aby rozbudzić w dziecku ciekawość dotyczącą naszego kraju.
Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Aksjomat
Autor: Bogusław Michalec
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 24
Cena: 9,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa-kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej