Supertata- poradnik dla przyszłych i świeżo upieczonych tatusiów

W naszym społeczeństwie zwykło się uważać, że najważniejszą rolę w rodzicielstwie pełni matka. To ona nosi pod sercem, rodzi, wychowuje, a przecież rola ojca jest nie mniej ważna. Tatusiowie zostali niejako zepchnięci na dalszy tor choć widzę, że coraz bardziej się od tego odchodzi, a rola ojca jest postrzegana jako ważna i tak samo potrzebna jak rola matki.
Warto, aby tatusiowie zrozumieli, że są tak samo odpowiedzialni za swoje dzieci, jak ich mamy oraz mają wobec dzieci takie same obowiązki. Niestety często wygląda to trochę inaczej. Mama opiekuje się, przewija, karmi, a tata stoi tak trochę obok. To nie tak powinno wyglądać i warto, aby każdy tata od samego początku, czyli już od ciąży brał aktywny udział w opiece nad dzieckiem. W zrozumieniu nowej roli i zdobyciu wiedzy może pomóc Wam, drodzy tatusiowie rewelacyjny poradnik wydany przez wydawnictwo Esteri- "Supertata. Czyli wszystko, co musisz wiedzieć na temat ciąży, porodu i pierwszego roku we troje".


Ja jestem tą książką absolutnie zachwycona. Każdy tatuś powinien otrzymywać ją do rąk wraz z pozytywnym testem ciążowym. Nie spotkałam jeszcze na rynku tak ciekawego poradnika skierowanego do mężczyzn, którzy przyjmują na siebie nową rolę- rolę taty.
W tej książce młodzi ojcowie znajdą ogrom wiedzy na temat rodzicielstwa, opieki nad dzieckiem oraz wspierania swojej kobiety. Całość podzielona jest na 7 rozdziałów:
1. Świadome ojcostwo to aktywne ojcostwo
2.Dziewięć miesięcy, w których wszystko się zmienia
3. Gdy rodzi się dziecko, powstaje rodzina
4. Pierwsze chwile we troje
5. Gry i zabawy dla taty i maluszka
6. Rodzice nadal są parą
7.Ojcowie między rodziną, pracą, a czasem wolnym.

Jak widzicie zawarte jest tutaj właściwie wszystko to, co świeżo upieczony tata powinien wiedzieć. Nie brakuje takich praktycznych informacji jak na przykład rozwój dziecka w łonie matki, wybór szkoły rodzenia, pakowanie torby do szpitala, przebieg porodu czy rozwój dziecka w pierwszym roku życia. Jest nawet tabela, która ma ułatwić wybór miejsca porodu, mile mnie to zaskoczyło, bo zwykle o porodach domowych mówi się mało.
Świeżo upieczeni tatusiowie przeczytają tutaj także o tym w jaki sposób mogą wspierać swoją partnerkę w czasie ciąży, porodu i połogu, a także znajdą rozrysowaną instrukcję przewijania oraz noszenia maleństwa. Dowiedzą się w jaki sposób mogą nawiązać więź z dzieckiem, jak się z nim bawić, a nawet wykonywać relaksujący masaż niemowląt.


Ten poradnik uświadamia młodym ojcom, że są tak samo ważni i odpowiedzialni za dziecko jak mama. Zachęca do aktywnego rodzicielstwa i angażowania się w każdy aspekt ciąży czy opieki nad maluchem.
Myślę, że ta książka może pomóc mężczyznom w odnalezieniu się w nowej roli i oswoić ich z sytuacją, która wiadomo nie jest łatwa. Wraz z pojawieniem się dziecka wszystko się zmienia, a opieka nad ciężarną partnerką, a następnie nad kruchym noworodkiem może być bardzo stresująca. Dzięki merytorycznym radom, schematom i opisom młody tata może dowiedzieć się, jakie zadania go czekają i solidnie się do nich przygotować. Sama żałuję, że "Supertaty" nie było jeszcze w czasie, kiedy my spodziewaliśmy się pierwszego dziecka.


Także drogie przyszłe mamy z całego serca zachęcam Was do zrobienia waszym partnerom prezentu książkowego, który pomoże im przygotować się do roli taty.


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Esteri
Autor: Robert Richter, Eberhard Schäfer
Okładka: miękka
Liczba stron: 172
Rok wydania: 2017
Cena: ok 22 zł
Książka na stronie wydawnictwa-kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej