Książeczki z zadaniami dla 3-latków

Książeczki z zadaniami to bardzo ciekawy sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Jest to doskonała okazja do pobycia razem połączonego z nauką i ćwiczeniem różnych umiejętności. Po książeczki warto sięgać jak najwcześniej, ja z moimi chłopcami zaczynałam około roczku od dużych naklejek. Z dwulatkiem i trzylatkiem można rozwiązywać już konkretne zadania. Pokażę Wam dzisiaj kilka książeczek przeznaczonych dla dzieci 3-letnich, ale spokojnie można próbować je rozwiązywać nawet z dwulatkiem. Pozycje, które Wam tutaj zaprezentuję to nowości z wydawnictwa Aksjomat, które w mojej opinii jest najlepszych wydawnictwem jeśli chodzi o książeczki aktywizujące dla najmłodszych.


"Wesoła akademia 3-latka" to dwie książeczki, w których znajdziecie takie zadania jak- proste szlaczki, labirynty, dopasowywanie elementów, szukanie różnic, dobieranie par, wybieranie nie pasujących elementów. Do zadań dołączona jest duża ilość kolorowych naklejek.
"Zabawa z naklejkami dla 3-latków" to seria książeczek, w których co drugie zadanie polega na wyklejeniu obrazka złożonego z czterech elementów. Jest to świetne ćwiczenie, w którym dziecko musi odpowiednio dobrać elementy do oznaczonych symboli. Oprócz tego znajdują się tutaj takie zadania jak łączenie cieni, doklejanie elementów na obrazku, dobieranie kolorów, kolorowanie."3-latek bawi się i nakleja" to kolejne książeczki, w których większość zadań polega na wyklejaniu oraz rysowaniu po śladzie, wybieraniu elementów, szukaniu różnic itd.

Wszystkie pokazane tutaj książeczki cechują się ładną, kolorową szatą graficzną, która zachęca dziecko do zabawy, dużą ilością naklejek i zadaniami idealnie dostosowanymi do możliwości dzieci trzyletnich. Dzięki takim kolorowym książeczkom dzieci chętnie podejmują się rozwiązywania ćwiczeń i doskonalą swoje umiejętności. Tematyka zadań jest idealnie dobrana do wiedzy posiadanej przez trzylatki, dotyczy na przykład zabawek, codziennych czynności, zwierząt, ubrań.
Z całego serca polecam Wam takie książeczki dla dzieci, to idealny sposób na naukę przez zabawę, w dodatku za niewielkie pieniądze.

Te oraz inne ciekawe książeczki znajdziecie w ofercie wydawnictwa Aksjomat- kliknij tutaj
Komentarze

 1. te książeczki wyglądają na ładnie wydane :) I patent z naklejkami jak zwykle się sprawdza :D

  OdpowiedzUsuń
 2. My już potrzebowalibyśmy wersji dla 5 latka, ale od zawsze takie książki się u nas sprawdzały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczki dla 5 latków pokażę za kilka dni:)

   Usuń
 3. Swietne są. Również kupuję podobne mojemu synkowi choć nie zawsze chętnie po nie sięga 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moi chłopcy też nie zawsze mają ochotę, a są też dni kiedy rozwiązują kilka książeczek pod rząd

   Usuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej