Magic Jinn- zabawka od Dumel

W ubiegłym tygodniu dotarła do nas przesyłka z zabawką od firmy Dumel. W naszej paczce znalazła się zabawka, której reklamę często można zobaczyć w telewizji- Super Magic Jinn. Oczywiście chłopcy od razu zabrali się do zabawy, a najpierw do kłótni, bo przecież każdy chciał być pierwszy;)


Czym jest Magic Jinn? To śmieszny plastikowy stworek, który "czyta w myślach". Aby rozpocząć zabawę należy nacisnąć na jego nos, a następnie wysłuchać krótkiego wstępu. Kolejny krok to wybranie jednej z pięciu kategorii- Ubrania, Owoce i warzywa, Instrumenty muzyczne, Zawody, Sporty. Kategorię wybiera się poprzez wypowiedzenie tak/nie.
W tym momencie zaczyna się konkretna zabawa- dziecko ma za zadanie pomyśleć o jednej rzeczy z danej kategorii, a Magic Jinn zadając pytania próbuje odgadnąć o czym dziecko myśli. Na pytania należy odpowiadać- Tak, nie, nie wiem, to zależy.


Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. Kuba nie do końca rozumie zasady i nie potrafi konkretnie odpowiadać na zadawane pytania. Filip radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Zabawka ćwiczy takie umiejętności jak koncentracja, pamięć, precyzyjne odpowiadanie na pytania, formułowanie myśli. Do jej plusów należy również niewielki rozmiar, dzięki czemu Jinna łatwo spakować do plecaczka i nie zajmuje dużo miejsca na półce.
Przy minusach wymieniłabym brak regulacji głośności oraz brak możliwości pominięcia wstępu i szybszego wybrania interesującej nas kategorii.


Producentem zabawki jest:Komentarze

  1. fajna zabawka- szczerze pi9erwszy raz ją widzę;0 zainteresowała mnie:0

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej