Opowiedz mi o....Bogu

Nadchodzi taki moment, że nasze dzieci zaczynają zadawać pytania. Począwszy od tych prostych po te bardziej złożone i problematyczne. Jeśli jesteśmy osobami wierzącymi, musimy liczyć się z tym, że usłyszymy także pytania o Pana Boga, o wiarę. Nawet dla nas dorosłych często sprawy wiary są trudne do pojęcia i wyjaśnienia, a co mówić dla dziecka. Doskonałą pomocą zarówno dla nas rodziców, jak i dla dzieci mogą być odpowiednie książki. Jedną z takich książek otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Promic:"Opowiedz mi o Panu Bogu Wiara" to idealna książka, która może wspomóc nasze rozmowy z dziećmi na tematy religijne. Bohaterem książki jest Marcin, który zadaje pytania o Pana Boga w różnych sytuacjach swojego życia. Po wysłuchaniu opowieści na dany temat Marcinek wyciąga wnioski i tworzy tło do rozwinięcia tematu. W książce poruszone są takie tematy jak istota Pana Boga, powstanie człowieka, Duch Święty, śmierć, aniołowie itd.


Dopełnieniem tekstu w książce są miłe dla oka ilustracje.W każdym rozdziale znajduje się opowiadanie, które w symboliczny sposób odpowiada na zadane pytanie i stanowi punkt wyjścia do dalszej rozmowy z dzieckiem. Może być ono dobrą pomocą w wyjaśnieniu dziecku danego zagadnienia. Myślę, że przybliżanie kwestii wiary przy pomocy książki jest łatwo przyswajalną formą dla dziecka, a dla nas rodziców dobrą inspiracją.

Kilka informacji praktycznych:

Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 84
Oprawa: twarda
Cena: 27,90 zł

Książkę na stronie wydawnictwa znajdziecie tutaj

Dziękuję wydawnictwu Promic za możliwość zrecenzowania książki.Komentarze

 1. Chyba każdy rodzic ma czasem problem,żeby odpowiedzieć dziecku na różne pytania w tym pytania o wiarę.Myślę,że to ciekawa propozycja i dla dzieci i rodziców by wspólnie odkrywać tajemnice wiary i przekazać istotne jej sprawy.Dodatkowym plusem są obrazki,które zdecydowanie uatrakcyjniają zawartość książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książeczka o której wcześniej nie wiedziałam. Uważam, że tego typu książki dają dużo dobrego i dzieciom i rodzicom, to propozycja nie tylko do czytania, ale i do wspólnego rozważania danego tematu i jednocześnie rozmowy z naszymi pociechami.
  P.S. Anetko jak dla mnie Twój blog jest SUUUUUPER,jeden z najlepszych blogów mam! Trafiłam tu przypadkiem, ale jestem pod wrażeniem szczerości i takiej "prostoty" z jaką piszesz.
  Mam prośbę, gdybyś miała jakieś pomysły odnośnie nauki literek trzylatka to byłabym wdzięczna. Pozdrawiam, Ania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ten komentarz, dzięki takim wypowiedziom wiem,że ten blog ma sens:) Bardzo mi miło.
   Co do tej książeczki, to niedługo pojawi się kolejna recenzja takich religijnych książek z tego wydawnictwa, wg mnie są bardzo wartościowe.
   Jeśli chodzi o naukę literek, to przede wszystkim nic na siłę. Trzylatek ich znać nie musi. Ale jeśli chętnie się uczy, to warto wprowadzać literki jako element zabawy. Mój Filipek jeszcze nie miał dwóch lat jak znał większość liter-bardzo lubił rysowac przy stoliku, więc mu rysowałam literki, a on bardzo szybko je zapamiętywał. Później stracił ochotę, więc nie ćwiczyliśmy i dużo zapomniał. Teraz przemycam mu te literki właśnie w zabawach i w rysowaniu. Fajne jest rysowanie po kropkach- rysujesz dziecku literkę kropeczkami,a dziecko łączy. Można bawić się w jakieś dopasowywanie literek, segregowanie. Kupić magnesy na lodówkę, kolorować literki, wycinać. Przejrzyj sobie zakładkę zabawy z dzieckiem moze tam coś cię zainspiruje:)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. jeszcze fajne są takie szablony do rysowania, właśnie z literkami Filip je uwielbia http://allegro.pl/szablon-literki-cyferki-2szt-i5923593864.html. Można też kupić takie zestawy do rysowania np. z czuczu ze zmywalnym flamastrem. http://www.matras.pl/znam-literki-rysuj-z-czuczu,p,205978

   Usuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej