piątek, 11 grudnia 2015

Bajki o gotowaniu w wesołym wydaniu

Kiedy powiem "książka o gotowaniu" co przyjdzie ci na myśl jako pierwsze? Założę się, że pomyślałeś o książce kucharskiej. A czy o gotowaniu można napisać bajkę? Okazuje się, że tak, co doskonale uczyniła Monika Luberda.
"Najpiękniejsze bajki o gotowaniu w wesołym wydaniu" to książka, którą przeczytałam z wielką przyjemnością. Główną bohaterką jest Sonia, dziesięcioletnia dziewczynka. Snuje ona swoją opowieść, przeplataną wydarzeniami z życia, przygodami z gotowaniem i ludowymi opowieściami.


W każdym rozdziale oprócz dziecięcej opowieści znajdziemy jakąś ciekawą ludową legendę. Możemy dowiedzieć się czym jest mandragora, ciućpajs czy sołdra ze spyrnika. Ludowe bajki rewelacyjnie przeplatają się z rzeczywistością. Sama dowiedziałam się wielu rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia.Książka jest naprawdę magiczna i czyta się ją bardzo przyjemnie. Mi przypomniała czasy dzieciństwa, kiedy to zaczytywałam się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej.
Bardzo fajnym dodatkiem są przepisy na ludowe potrawy, znajdujące się na końcu książki. Kilka z nich zamierzam wypróbować.


Książka dostępna jest również w formie audiobooka. My dopiero zaczynamy naszą przygodę z taką formą opowiadań, ale już widzę, że fajnie sprawdzają się przy zasypianiu. Tekst czyta aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Kilka informacji o książce:
wydawnictwo: Petrus
liczba stron: 46
oprawa: twarda
cena: 17 zł

Książka na stronie wydawnictwa klik

Dziękuję wydawnictwu Petrus za możliwość zrecenzowania książki.


2 komentarze:

  1. Uwielbiam takie wesołe książeczki.Myślę,że każda dziewczynka lubi pomagać mamie w kuchni i ta książka będzie wspaniałą propozycją dla zabicia nudy :) Najważniejsze,żeby tekst był zrozumiały i przejrzysty i myślę,że książka to strzał w 10!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najbardziej podobają mi się te ludowe elementy, które świetnie przeplatają się z teraźniejszością. Można dowiedzieć się nowych rzeczy. A i sama narracja bardzo przyjemna.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...