Bursztynowa Komnata- gra przygodowa dla całej rodziny+konkurs

"Bursztynowa komnata"  to kolejna nowość wśród gier wydawnictwa Alexander, z którą mieliśmy okazję się zapoznać. Nazwa gry nawiązuje do zaginionego w czasie wojny skarbu- Bursztynowej Komnaty, którą wiele osób próbowało odnaleźć, ale niestety nikomu to się nie udało. Utworzono co prawda kopię komnaty (znajduje się ona w Carskim Siole w Rosji) , ale oryginał wciąż jest marzeniem wielu poszukiwaczy skarbów. Do tego nawiązuje ogólny zarys gry- trzeba jak najszybciej dotrzeć do skrzyni ze skarbem, zanim zrobią to inni uczestnicy.


W dość sporym pudełku (odrobinę za dużym- zdecydowanie mogłoby być mniejsze) znajdują się następujące elementy gry:
  • instrukcja
  • 5 kostek z symbolami
  • pionki tekturowe plus podstawki do nich
  • klepsydra
  • 40 dwustronnych kartoników- planszetek 


Przed rozpoczęciem rozgrywki planszetki tasujemy i układamy jedna obok drugiej (nie musi być to prosta linia). To jest ciekawe- niby jest to gra planszowa, ale nie mamy tutaj klasycznej planszy tylko tworzymy ją sami, przez co przy każdej rozgrywce ta "plansza" wygląda zupełnie inaczej. Na samym początku układamy kartonik z napisem start, a na końcu-skrzynię ze skarbem- to jest meta. Na starcie umieszczamy oczywiście pionki. Następnie gracze po kolei rzucają kostkami z symbolami i przesuwają się o tyle kartoników ile wyjdzie z podsumowania symboli- jest to dokładnie opisane w instrukcji. W instrukcji rozpisane są również znaczenia poszczególnych pól, bowiem każda planszetka wymaga od graczy wykonania jakiejś czynności- czasem jest to zamiana pionków, czasem zamiana pól i tak dalej. Dodatkowo w czasie gry również zmieniamy układ planszy- po każdym ruchu odwracamy kartoniki na drugą stronę, dzięki czemu gra nabiera dynamiki.


"Bursztynowa Komnata" to gra z dużym elementem losowości, ale nie brakuje tutaj również odrobiny strategii- możemy zmieniać miejsca pionków, a także decydować o tym, czy powtarzamy rzuty kostką, czy też nie. Gra posiada oznaczenie 8+, ale spokojnie można w nią zagrać z młodszymi dziećmi- można nieco uprościć zasady i np. zrezygnować z używania klepsydry lub skrócić planszę. Nam udało się zagrać nawet z Kubusiem.
Ja osobiście wolę gry z mniejszym udziałem losowości, natomiast Filipowi gra bardzo się podoba i chętnie po nią sięga.Więcej informacji o grze możecie znaleźć na stronie producenta- kliknij tutaj. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest atrakcyjna cena- w sklepach internetowych kwota, którą trzeba zapłacić za "Bursztynową Komnatę" waha się w granicach 35-45 zł. A ja mam dla Was jeden egzemplarz gry całkowicie za darmo, czyli :

KONKURS

Zadanie jak zawsze bardzo proste- wejdź na stronę Alexander i zobacz ile fantastycznych gier i zabawek mieści się w ofercie. Następnie wybierz jeden produkt, który chciałbyś mieć w swoim domu i w komentarzu w tym poście lub pod postem konkursowym na Facebooku podaj do niego link oraz uzasadnij swój wybór. Jestem ciekawa, które gry i zabawki spodobają wam się najbardziej:) 
Jedną osobę nagrodzę grą "Bursztynowa Komnata". 

Konkurs potrwa do 24 stycznia, do północy. Zanim weźmiecie udział koniecznie przeczytajcie poniższy regulamin- szczególnie punkt dotyczący wysyłki- nagrody wysyłam paczką w Ruchu! Czekam na Wasze zgłoszenia. 


1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga www.mama-filipka.blogspot.com we współpracy z firmą Alexander.
2. Nagrodą w konkursie jest gra Bursztynowa Komnata firmy Alexander.
 3. Wysyłka nagrody możliwa jest tylko na terenie Polski. Koszt wysyłki pokrywa organizator konkursu. Wysyłka odbywa się paczką w Ruchu. Zwycięzca musi podać punkt odbioru, w którym odbierze paczkę.
4. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić wszystkie jego warunki wymienione w treści posta konkursowego. W przypadku nie dopełnienia któregoś z punktów osoba zostaje wykluczona z konkursu.
5. Osoby, których polubienia znikną po zakończeniu konkursu zostają wykluczone z możliwości brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez autorkę bloga www.mama-filipka.blogspot.com.

6. Konkurs trwa od dnia 10.01.2020 do dnia 24.01.2020 do godz. 23:59.

7. Zwycięzca zostanie wybrany przez autorkę bloga najpóźniej do dnia 31.01.2020. Wyniki zostaną opublikowane w poście konkursowym.
8. Zwycięzca konkursu po poinformowaniu o wygranej dobrowolnie podaje swoje dane adresowe w celu wysyłki nagrody. Dane te nie zostaną wykorzystane do innych celów ani przekazane osobom trzecim.
9. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie, bez podawania przyczyny jak również do odwołania konkursu w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń (poniżej 30 osób)
10. Niniejszy konkurs nie jest grą losową ani zakładem wzajemnym, w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.(Dz.U.2010.127.857) 12. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
11. Jedna osoba może dodać jedno zgłoszenie. 
12. W przypadku trudności z wybraniem zwycięzcy nagroda przypada osobie, która jest bardziej aktywna na blogu lub na Facebooku (przez aktywność rozumie się lubienie i udostępnianie treści, a także dodawanie komentarzy)


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej