Cztery do wygranej- gra logiczna, po którą sięgamy codziennie

Przetestowaliśmy kolejną grę z oferty firmy Alexander i....przepadliśmy! Trafiliśmy na grę, po którą od jakiegoś czasu sięgamy po kilka razy dziennie. Co najciekawsze to właśnie Filip jest jej największym fanem i najczęściej to właśnie on proponuje rozgrywkę. Zazwyczaj jest odwrotnie- to my namawiamy Filipa na granie, a on nie zawsze jest chętny.
Gra, która tak bardzo przypadła nam do gustu to "Cztery do wygranej". Jest to gra logiczna, w której jednorazowo w rozgrywce biorą udział dwie osoby. Według oznaczenia na opakowaniu jest to produkt dla dzieci powyżej 7 roku życia, ale zasady są proste, więc myślę, że można grać nawet z nieco młodszymi dziećmi. Gra nadaje się także dla dorosłych- od czasu do czasu gram z mężem i rozgrywka za każdym razem jest emocjonująca.


Zanim krótko opowiem Wam na czym polega gra zajrzyjmy do pudełka. Znajdziecie w nim:
  • 25 kostek do gry w pięciu kolorach
  • 25 tabliczek do losowania w 5 kolorach
  • żetony do wyboru koloru gracza
  • planszę do gry
  • instrukcję

Gra posiada kilka wariantów (wszystkie dokładnie opisano w instrukcji), ale my na razie gramy tylko w wariant klasyczny. Jego podstawą jest ułożenie kostek zawsze według tego samego schematu, czyli dokładnie tak:


Każdy z graczy wybiera sobie jeden kolor. Następnie przy każdym ruchu zamieniamy kostkę w swoim kolorze z inną kostką sąsiadującą z nami (również po ukosie), za wyjątkiem kostek rywala- tych nie ruszamy. Dążymy do tego, aby ułożyć ze swoich kostek jedną z kombinacji- albo kwadrat o boku 2x2, albo linię (pionową, poziomą lub ukośną) składającą się z co najmniej czterech naszych kostek. Kto zrobi to pierwszy, ten wygrywa.


Tutaj nadchodzi czas na moje szczere wyznanie- zawsze przegrywam z Filipem. Nie wiem jak on to robi, ale potrafi mnie pokonać dosłownie w 30 sekund...I nie daję mu żadnych forów. Myślę, że to jeden z aspektów, dla którego Filip uwielbia w to grać.

Gra jest naprawdę rewelacyjna. Rozgrywka jest szybka, wymaga myślenia, nie jest nudna nawet gdy gramy po raz kolejny jednego dnia. To doskonały trening szarych komórek.
Cztery do wygranej ma właściwie TYLKO jeden minus- pudełko jest zdecydowanie za duże. Gdyby było mniejsze grę z powodzeniem moglibyśmy zabierać ze sobą dosłownie wszędzie. Choć myślę, że i tak będziemy to robić, używając jakiegoś zastępczego opakowania.

Jeśli lubicie gry logiczne, które wymagają kombinowania i myślenia strategicznego, to Cztery do wygranej z pewnością Wam się spodoba.
Koszt gry to około 50 zł. Znajdziecie ją na stronie producenta- kliknij tutaj


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej