Ćwiczenia z myślenia- książeczki aktywizujące dla 4-,5- i 6-latków

Kilka miesięcy temu w jednym z wpisów pokazywałam Wam książeczkę aktywizującą z serii "Ćwiczenia z myślenia" przeznaczoną dla dzieci w wieku 3-4 lata. Wpis ten możecie zobaczyć tutaj. Ta książeczka bardzo nam się podobała dlatego z radością przyjęliśmy wiadomość, że pojawiły się kolejne części, przeznaczone dla nieco starszych dzieci. Jedna z nich dedykowana jest cztero- i pięciolatkom, natomiast kolejna 5- i 6-latkom.


Ćwiczenia z myślenia to seria, która charakteryzuje się kolorową, ale jednocześnie prostą grafiką oraz bardzo zróżnicowanymi zadaniami, dzięki którym maluchy mogą ćwiczyć wiele ważnych umiejętności. Przy każdym zadaniu znajduje się krótki opis umiejętności, którą w danym momencie ćwiczy dziecko. Jest to między innymi spostrzegawczość, logiczne myślenie, sprawność manualna, pisanie, liczenie, rozpoznawanie kolorów i kształtów, klasyfikowanie według cech, czytanie, czy rysowanie. Są tutaj zadania, w których dziecko pracuje nie tylko przy pomocy kredki czy ołówka, ale także wycinanki, które są ważnym ćwiczeniem dla małych rączek.
Myślę, że poziom trudności ćwiczeń został dobrze dobrany do możliwości dzieci w danych grupach wiekowych, choć wiadomo, że umiejętności kilkulatków to sprawa bardzo indywidualna- jedne czterolatki już rysują szlaczki i piszą literki, inne dopiero uczą się trzymać kredkę. Ważne jest, aby poświęcać dzieciom czas i w formie zabawy robić różne ćwiczenia- między innymi rozwiązując książeczki. Pamiętajcie jednak, że nic na siłę- warto podążać za dzieckiem, nie zmuszać, a delikatnie zachęcać tak, aby robienie takich książeczek było dobrą zabawą i fajnym spędzaniem czasu, a nie przykrym przymusem.

Na koniec zajrzyjcie do środka tych książeczek i przekonajcie się, jakie ciekawe i zróżnicowane zadania przygotowała ich autorka:

Ćwiczenia z myślenia 4-5 lat:

Ćwiczenia z myślenia 5-6 lat:Książki znajdziecie na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj oraz tutaj.

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej