Akademia mądrego dziecka- świetna seria dla maluchów!

Akademia Mądrego Dziecka- całokartonowe książeczki w ślicznych kolorowych okładkach, które przyciągały mój wzrok od dłuższego czasu. Jest to oczywiście seria przeznaczona dla maluszków, ale czułam, że mój czteroletni Kuba byłby nimi zainteresowany. Sama również byłam ich ciekawa, głównie ze względu na książeczki Bobas odkrywa naukę- mam słabość do tych pozycji, które łączą w sobie zabawę z edukacją.
W tym miesiącu w serii ukazały się kolejne tytuły, więc stwierdziłam, że już czas najwyższy, aby wreszcie na własne oczy zobaczyć te cuda. Tak więc mam, zachwycam się i dzielę się z Wami opinią.


W naszej biblioteczce pojawiły się 4 książeczki "Bobas odkrywa naukę" oraz trzy "Pierwsze bajeczki". W serii można znaleźć również "Pierwsze słowa" przeznaczone dla maluszków, które uczą się mówić (zobacz tutaj).


"Pierwsze bajeczki" to książeczki, które zapewnią dzieciom mnóstwo świetnej zabawy za sprawą różnych ruchomych elementów, które można przesuwać lub wyciągać. Podczas oglądania i czytania bajeczek dzieci mogą na przykład otworzyć garaż samochodowy, pohuśtać małą pandę, załadować walizki na pokład samolotu, zapalić światła w samochodzie, czy wystartować samolotem w powietrze. Książeczki są bardzo kolorowe, ale jednocześnie te obrazki są spokojne i proste. Tekst jest bardzo krótki, więc nawet niecierpliwe maluchy nie zdążą się znudzić.
Dzięki takim książeczkom maluchy przekonają się, że czytanie to również fajna zabawa. Strony są  grube, a ruchome elementy solidne, więc powinny być odporne na zniszczenie. Tak jak przypuszczałam, choć te "Pierwsze bajeczki" są bardzo proste, to spodobały się mojemu Kubusiowi. Często przyłapuję go na zabawie książeczkami, szczególnie o samolocie i samochodziku.Ulubiona strona Kubusia to tankowanie samochodu:


A tak wyglądają inne strony w tych trzech książeczkach:

Otwieramy i zamykamy garaż:"Bobas odkrywa naukę" to można powiedzieć "seria w serii". Są to książeczki edukacyjne, które w prosty sposób tłumaczą maluchom różne naukowe zagadnienia. W serii ukazało się już łącznie 8 tytułów (znajdziecie je tutaj). Do nas trafiły cztery najnowsze, czyli Wzrok, Słuch, Kwarki oraz Inżynieria Lotnicza.


Pomysł z naukowymi zagadnienia w książeczkach dla maluszków może wydawać się dziwny, ale naprawdę ma to sens. Jeśli od małego będziemy zapoznawać dzieci z tego typu pojęciami, będą one dla nich zupełnie naturalne, dzięki czemu staną się świetną podstawą do dalszej nauki w szkole. Wszyscy wiemy, że małe dzieci mają bardzo chłonne umysły i doskonale przyswajają wiedzę, więc warto to wykorzystywać, co uczynili autorzy tych fantastycznych książeczek.
Książeczki te w bardzo prosty sposób opisują różne zagadnienia. Dzięki łatwym zdaniom i ciekawym ilustracjom dzieci mają szansę zrozumieć w jaki sposób słyszymy i widzimy, dlaczego samolot lata, czy jak zbudowane są różne substancje. Jednym słowem możemy od najmłodszych lat oswoić nasze dzieci z naukami ścisłymi, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, obejrzyjcie poniższe zdjęcia, a sami się przekonacie jaki potencjał kryje się w tych książeczkach.


Komentarze

  1. Rewelacyjna seria :) Myślisz, że trzylatek się nimi zainteresuje czy to już raczej dla młodszych dzieci?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój Kuba ma cztery lata i mu się podobają, wiec myślę że dla trzylatka jak najbardziej.

      Usuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej