Encyklopedia Nauki dla dzieci, czyli jak wzbudzać chęć do zdobywania wiedzy

Głód wiedzy u dzieci, to zjawisko, które nieustannie mnie zadziwia. Dzieci są niesamowicie ciekawe świata, mają mnóstwo pytań i naprawdę chcą wiedzieć wiele rzeczy. Dla nas rodziców to świetny pretekst do tego, aby tą dziecięcą wiedzę pogłębiać. Kilkulatki mają bardzo chłonne umysły i naprawdę warto w tym czasie wprowadzać je w świat nauki. Oczywiście nie chodzi o to, aby czytać dzieciakom encyklopedię, ale uczyć dzieci możemy na wiele sposobów. Filmy i gry edukacyjne, książki, opowiadanie o różnych zjawiskach np. podczas wspólnych spacerów, robienie eksperymentów, wycieczki tematyczne, nauka poprzez zabawę- sposobów jest mnóstwo.
Niektórym może się wydawać, że wprowadzanie dzieciom różnych naukowych pojęć nie jest potrzebne. Ja patrzę na to zupełnie inaczej- jeśli już kilkuletnie dzieci będziemy zapoznawać z nauką, będzie to dla nich zupełnie naturalne i później łatwiej poradzą sobie w szkole.
Przykładowo, kiedy chłopcy pytali mnie na przykład dlaczego liście są zielone, zamiast opowiadać im bajki, powiedziałam zgodnie z prawdą- ponieważ mają zielony barwnik chlorofil. Podobnie z wieloma innymi pytaniami- zawsze staram się odpowiadać zgodnie z prawdą, tak, jak jest w rzeczywistości, nie unikając pojęć naukowych.

W naszym domu dużą rolę odgrywają edukacyjne książki przeznaczone dla dzieci. Chłopcy bardzo lubią, kiedy je razem czytamy i naprawdę zapamiętują mnóstwo informacji, zupełnie naturalnie, bo przecież ja absolutnie od nich tego nie wymagam. Po prostu sobie czytamy, rozmawiamy, oglądamy ilustracje, a wiedza sama wpada do głów. Najnowszą naukową książką w naszej biblioteczce jest przepięknie wydana "Nauka"  z wydawnictwa Jedność.


Jest to książka w twardej oprawie, dzięki której możemy przenieść się w naprawdę fascynujący świat nauki. To, co zachwyca tutaj najbardziej to rewelacyjna szata graficzna- autentyczne fotografie, obrazy spod mikroskopu i ciekawe ilustracje.Tekst, choć dotyczy złożonych naukowych tematów, napisany jest w sposób przystępny dla dzieci, a co najważniejsze nie nudny.
Czytając i oglądając tą książkę możemy zapoznać nasze dzieci z wieloma zagadnieniami naukowymi z wielu różnych dziedzin. Są tutaj tematy dotyczące ciała człowieka, materii, chemii, życia na Ziemi, fizyki, technologii, kosmosu. To naprawdę potężna dawka wiedzy, doskonałe wprowadzenie do świata nauki i uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Dzięki ciekawej przystępnej formie ta książka może pokazać dzieciom, że nauka naprawdę jest interesująca, a nawet fascynująca.Jeśli macie w domu dzieci głodne wiedzy lub szukacie ciekawego prezentu dla dzieciaków w rodzinie to ta książka może okazać się dla Was idealna. Mi się bardzo podoba i z wielką przyjemnością sięgam po nią z chłopcami. Świetnie sprawdzi się dla dzieci w wieku szkolnym.
Kilka informacji o książce:
Autor: Sparrow Giles
Wydawnictwo: Jedność
Okładka: twarda
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 128
Cena: ok 33 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej