Świat naklejek-samochody i inne pojazdy

Kiedy dziś rano dotarła do nas paczka z fantastycznymi nowościami z wydawnictwa Aksjomat, chłopcy jak zawsze wszystko dokładnie obejrzeli, po czym wybrali po jednej książeczce i zabrali się do zabawy. Napisałam do zabawy ponieważ książeczki, które w pierwszej kolejności wpadły im w oko polegają na uzupełnianiu obrazków naklejkami. Jest to seria Świat naklejek, której tematyka obraca się wokół pojazdów.


Te cztery książeczki zawierają niedużo tekstu, za to mają świetne, kolorowe ilustracje, obok których chyba żaden mały chłopiec nie przejdzie obojętnie! Są tutaj samochody, pojazdy ratunkowe, maszyny rolnicze i budowlane, monster trucki, pojazdy wojskowe i całe mnóstwo innych! Każda strona w książeczce to inna scenka nawiązująca do tematyki maszyn i pojazdów. Scenki te trzeba uzupełnić naklejkami, dzięki czemu książeczki zapewniają dzieciom wspaniałą zabawę, a po uzupełnieniu z powodzeniem mogą służyć  do oglądania.Muszę Wam powiedzieć, że osobiście bardzo lubię tego typu wyklejanki za to, że świetnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale także poza nim. Moi chłopcy bardzo lubią bawić się takimi książeczkami na przykład w czasie jazdy samochodem. Wyklejanki są także świetnym antidotum na nudę w kolejce do lekarza czy w autobusie.Oczywiście przyklejanie naklejek to nie tylko rozrywka, ale również szereg innych plusów. Dziecko podczas takiej zabawy ćwiczy sprawność manualną, cierpliwość, spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Dodatkowo dzięki podpisom i krótkim tekstom zdobywa nową wiedzę.
Każda z książeczek ma 10 stron (plus wkładka z naklejkami) i kosztuje ok. 7,99 zł. Znajdziecie je na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj.
Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej