Magazyn Shimmer&Shine

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam kolejne czasopismo dla dzieci wydawane przez Wydawnictwo Media Service Zawada. Tym razem jest to magazyn Shimmer&Shine, który dopiero od kilku tygodni ukazuje się na polskim rynku. W moich rękach znalazł się konkretnie numer 2.


Chociaż sama bajka wydaje się być skierowana do dziewczynek, to jednak mój Filip od czasu do czasu ogląda na TVP ABC i w dodatku mówi, że ją lubi. Tak więc nie ma co tworzyć sztucznych podziałów ze względu na płeć.

Jak w większości tego typu magazyn również w Shimmer&Shine znajduje się dodatek dla małych czytelników i od tego zaczniemy. W tym numerze był to zestaw- tatuaże, naklejki oraz doczepiane pasemka do włosów. Cały dodatek Filipek podarował swojej koleżance z bloku. Widziałam, że możliwość obdarowania Agniesi była dla niego wielką przyjemnością:)

A co w środku gazetki? Jak zwykle mnóstwo różnorodnych zadań. Dopasowywanie obrazków, quiz o przyjaźni, kolorowanka, labirynt. Oprócz tego moje ulubione ćwiczenie- czyli tekst, a na końcu różne pytania sprawdzające uważne czytanie (czy też w naszym przypadku słuchanie).Oprócz tego kolorowy plakat oraz gra planszowa. Na końcu magazynu znajduje się także konkurs rysunkowy, w którym dzieci mają możliwość zdobycia świetnych nagród. Warto próbować szczęścia.
Myślę, że tego typu magazyny to rewelacyjny sposób na naukę przez zabawę. Dziecko wykonuje różne edukacyjne zadania w towarzystwie ulubionych bajkowych bohaterów, przez co nauka nie jest ani nudna ani trudna. Mój Filipek bardzo lubi takie czasopisma. 

Gazetka ma 28 stron, kosztuje 9,99 zł i ukazuje się co dwa miesiące.
Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej