Książeczki bajeczki

Dużo mówi się o szkodliwym wpływie telewizji na małe dzieci. Eksperci twierdzą, że powinno się ograniczyć telewizor do minimum. Trudno się z tym nie zgodzić, a jednocześnie żyjemy w takich czasach, że wychowanie dziecka bez telewizji byłoby bardzo trudne. Jest przecież wiele świetnych bajeczek i programów dla dzieci. I nie ma w tym nic złego, że bajki są elementem wpisanym w dzieciństwo. Wszystko jest dla ludzi, jednak jednocześnie we wszystkim należy mieć umiar. Problem zaczyna się, gdy dziecko chce większość dnia spędzać wpatrzone w ekran.
Na szczęście istnieje alternatywa dla bajek puszczanych w telewizji- te same bajki wydane w formie papierowej.


Plusów takiego rozwiązania to chyba nawet nie trzeba przedstawiać. Jest zdrowiej, jest ciekawiej, jest wspólnie z rodzicem. Ci sami bohaterowie, ta sama grafika, nawet te same odcinki- z tą różnicą, że książka zawsze jest lepsza od bajki w tv.
Jak to mówi Filip- mamo to są te same bajki, które oglądam, tylko te są dużo fajniejsze.

W formie książeczek zostało wydanych wiele znanych bajek np. Shimmer&Shine, Whissper, Blaze i Megamaszyny, Strażak Sam, Tupcio Chrupcio, a także bijące rekordy popularności Świnka Peppa i Psi Patrol.

Każda książeczka to jeden odcinek bajki. Książeczki nie są zbyt długie, a jednocześnie na tyle dokładne, żeby ciekawie przedstawić przygody ulubionych bohaterów.

W naszych rękach znalazły się książeczki o Śwince Peppie- nr 52- "Bezludna wyspa" oraz o Psim Patrolu nr 16 "Bohaterski wyczyn". Już po numerach tych konkretnych pozycji możemy wywnioskować, że serie liczą naprawdę sporo książeczek.

To tylko niektóre z dostępnych tytułów:


"Bezludna wyspa" to opowieść o tym, jak Peppa wraz z przyjaciółmi postanowiła wybudować w piaskownicy całą wyspę. Dzieci dzięki swojej wyobraźni stworzyły domy, drogi, drzewa, a nawet jezioro. Podoba mi się ta historyjka, bo pokazuje jak fajnie można razem bawić się w piasku i z niczego stworzyć fajne rzeczy.Natomiast w książeczce o Psim Patrolu opisaną mamy przygodę, w której główną rolę odgrywa Rubble. Podczas oglądania ulubionego serialu, jego bohater pies Apollo prosi o pomoc Psi Patrol. Pieski ruszają na ratunek. Rubble choć boi się pająków bohatersko bierze udział w akcji uwolnienia Apolla z pajęczej sieci. To była naprawdę fascynująca i wymagająca odwagi przygoda...ale czy wydarzyła się naprawdę?
Te i inne bajkowe książeczki znajdziecie w ofercie Wydawnictwa Media Service Zawada
  
Książeczki znajdziecie także na 


.

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej