Zabawki rozwijające wyobraźnię


Dziecięca wyobraźnia nie zna granic
Okres dzieciństwa to piękny czas, kiedy wszystko wydaje się możliwe, a granice naszej wyobraźni nie istnieją. Dzieci marzą o sprawach, które dorosłym nigdy nie przyszłyby nawet do głowy, chociażby z powodu ich zabieganego trybu życia, gdzie zwyczajnie nie ma na to czasu. Warto podczas tego wspaniałego okresu w życiu dziecka, zadbać, aby był to czas beztroski i pełen marzeń - nawet tych nierealnych, które w świecie dorosłych nie mają racji bytu. Można dodatkowo pobudzać dziecięcą wyobraźnię i podsuwać jej coraz to nowe pomysły np. poprzez ciekawe i kreatywne zabawki, które stymulują do nowych marzeń. Niezwykle oryginalne zabawki, rozwijające wyobraźnie, można dostać w sklepie Kalimba.pl.
Przytulanki - niezbędnik malucha
Przytulanka to nieodłączny przyjaciel każdego malucha, który towarzyszy mu niemal we wszystkich trudach dnia codziennego. Pomoże utulić do snu, sprawdzi się jako przyjaciel na spacerze, a także jako pocieszyciel gdy z różnych powodów w oku zakręci się łezka. Dlatego warto, aby przytulanki dla dziecka były wyjątkowe, gdyż tak wiele czasu spędzają z dzieckiem i tak wiele funkcji mają do spełnienia. Przytulanki w kształcie różnych zwierzątek i stworków  z pewnością przypadną wszystkim do gustu, a dzieci z ich wykorzystaniem będą mogły snuć wyimaginowane historie do woli, w których głównymi bohaterami będą kolorowe przytulanki jak np. Kotek Mamrotek, Ptaszek Tio tio czy też Kochajek.

Pacynki, czyli przedstawienie czas zacząć
Teatrzyk w wykonaniu dziecięcych aktorów to dla rodzica, chyba najwspanialsza sztuka, jaką mogą obejrzeć. Pacynki oraz ich ogromne możliwości jakie dają to rozwoju wyobraźni, są pod tym względem bezkonkurencyjne i niezastąpione. Dziecko może poprzez występy z użyciem pacynek rozwijać oprócz wyobraźni i talentu także inne ważne cechy, potrzebne w późniejszym dorosłym życiu, jak odwaga podczas wystąpień publicznych czy też umiejętność panowania nad stresem i tremą.

Rozwijające gry
Gry mogą bardzo wiele nauczyć, a dziecko właśnie poprzez zabawę uczy się najwięcej. Pomysłowe gry mogą rozwinąć u dziecka np. zdolności językowe (ciekawym przykładem jest domino do nauki języka francuskiego czy też niemieckiego). Rozwijają także umiejętność zdrowej rywalizacji, które jest obecna właściwie w każdym aspekcie życia i warto nauczyć się jej już od małego. Gry mogą ćwiczyć też pamięć i koncentrację (np. gra memory). Dodatkowo ciekawie wykonana oprawa graficzna gry, pobudza dziecko do snucia swoich dziecięcych marzeń i pozwala puścić wodze fantazji.

Inne kreatywne zabawki
Zabawki, które rozwijają wyobraźnię, mogą wbrew pozorom być także użytecznymi przedmiotami, które oprócz funkcji zabawki, pełnią rolę np. piórnika w kształcie warzywa czy też poduszki lub torebki w kształcie owocu. Wtedy nawet podczas codziennych czynności jak nauka w szkole, dajemy dziecku szansę na pobudzenie jego wyobraźni.
Ciekawym przykładem rozwojowej zabawki są też instrumenty muzyczne, jak np. oryginalna kalimba - instrument o łagodnym brzmieniu, pochodzący z Afryki, z którego można wydobyć kojące i harmonijne dźwięki.


Komentarze

  1. Pacynki to super sprawa. Można wytłumaczyć Dziecku wiele trudnych spraw

    OdpowiedzUsuń
  2. Śliczne są te zabawki :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Runo www.runo.sklep.pl - sklepik z oryginalnymi zabawkami i nie tylko.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej