Jestem Kreską- książka do...zabawy

Jeszcze kilkanaście lat temu książki służyły stricte do czytania. Od paru lat jednak rynek książek rozrósł się, zaczęły powstawać coraz to nowe pozycje dla dzieci. Pojawiły się książki nie tylko do czytania, ale też...do zabawy. Jeszcze niedawno prym pod tym względem wiódł zagraniczny autor Herve Tullet, którego wiele książek zostało przetłumaczonych na język polski. Z czasem zaczęły pojawiać się nowe pozycje, w innych wydawnictwach i napisane przez naszych rodzimych autorów. 
Dziś pokażę Wam jedną z takich nowych książek, wydaną przez wydawnictwo Aksjomat. Jej autorką jest pedagog Anna Jankowska.


Książka już od pierwszych stron porywa małych czytelników do wspólnej zabawy. Jej bohaterką jest kreska, która prosi dzieci o wykonanie różnych poleceń- np.przejechanie paluszkiem, dmuchnięcie, potrząśnięcie książką, klaśnięcie, dotknięcie czegoś żółtego itd. W środku zabawy pojawia się także koleżanka kreski- kropka. Razem tworzą różne obrazki zachęcając dzieci do liczenia czy wymyślenia obrazka stworzonego z kreski i kropki. Ale zapomniałam wspomnieć, że aby pobawić się z kropką trzeba ją najpierw obudzić, a to wcale nie jest takie proste.


"Jestem Kreską" to nie jest zwykła książka do czytania. Nie przekręcamy tutaj po kolei stron, tylko postępujemy według tego, o co nas prosi kreska. Moi chłopcy pokochali tę książeczkę od pierwszej chwili. Uwielbiają zabawy z tego typu pozycjami i nigdy nie jest tak, żeby udało nam się zakończyć po jednym razie. Od kiedy książka o kresce pojawiła się w naszym domu wybierają ją do czytania każdego dnia. Czasem sięgają po nią sami i wtedy wykonują polecenia tak, jak udało im się zapamiętać.Jest to książka i dla malucha i dla starszaka. Między moimi chłopakami jest 2,5 roku różnicy, a "Jestem kreską" podoba się i jednemu i drugiemu. Tego typu książeczki to doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Pokazuje maluchom, że czytanie nie jest nudne i może być świetną zabawą. Rozwija umiejętności manualne, spostrzegawczość, koordynację oko-ręka. A przede wszystkim jest doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Przy takim czytaniu świetnie bawią się i rodzice i dzieci. U nas tego typu książki sprawdzają się znakomicie.
Książka nie jest za długa, nie jest nudna ani monotonna. Zadania są różnorodne i ciekawe. Jest kolorowa, a jednocześnie prosta graficznie, bez nadmiernych bodźców. Według mnie jest idealna.Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Aksjomat
Autor: AnnaJankowska
Okładka: twarda
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2018
Cena: 29,99 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

 

Komentarze

 1. Takie ksiazki są świetne, super zabawa dla dzieciaków

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, fantastyczna książka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, teraz jest dużo książeczek nie tylko do czytania. Taka książka do zabawy, też jest super. My mamy quizy dla przedszkolaków z tego wydawnictwa i dzieciaczki uwielbiają się nimi bawić. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również mamy te quizy, niedługo będzie recenzja. Ogólnie to jedno z naszych ulubionych wydawnictw

   Usuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej