Książki aktywizujące dla małych i dużych-Wielka Księga Łamigłówek+Polska album z naklejkami

Dzisiaj pokażę Wam kolejne książki aktywizujące, tym razem dla nieco starszych dzieci. Myślę, że tego typu pozycje warto podsuwać dzieciom w każdym wieku. To doskonały trening szarych komórek oraz możliwość zdobywania nowej wiedzy. I oczywiście mądra rozrywka, z dala od komputera i tabletu.


"Wielka Księga Łamigłówek" to zbiór zadań dla dzieci od okołu 10 roku życia. Wśród łamigłówek znajdują się krzyżówki, wirówki, wykreślanki, zagadki. Zadania są ciekawe, momentami wymagają solidnego główkowania, są idealnym sprawdzianem posiadanej wiedzy. Myślę, że ta książka będzie doskonałą rozrywką na zimowe wieczory.
"Wielka Księga Łamigłówek" liczy 112 stron, na których znajdziecie 180 zadań. Kosztuje około 12 zł. Druga książka, którą chcę Wam pokazać, to "Polska moja ojczyzna. Album z naklejkami". To pozycja, która od razu zaciekawiła Filipa. Dzięki temu, że w zerówce połowa listopada poświęcona była zagadnieniom związanym z naszym krajem, Filip bardzo zainteresował się Polską- jej historią, miastami, symbolami.


"Polska moja ojczyzna" to album, który jest małym kompendium wiedzy o naszym kraju. Dzieci znajdą tutaj informacje o najważniejszych miastach, górach, rzekach, morzu,  a także o symbolach-hymnie, fladze, godle. Jest również strona poświęcona polskim tradycjom,  a także niektórym historycznym wydarzeniom. Na koniec znajdziecie kilka słów o chronionych zwierzętach i roślinach.
Atrakcyjności dodają naklejki z realnymi zdjęciami- bardzo takie lubimy.


Ta książka dostarczy dzieciom przyjemnej rozrywki, a także solidnej porcji wiedzy o naszym kraju.
Ma 10 stron, kosztuje około 6-7 zł.Obydwie książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Aksjomat.


Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej