Poczytajmy o...Bożym Narodzeniu

Jeszcze kilka dni pozostaniemy przy temacie książek związanych ze świętami. Myślę, że wiele osób w tym czasie chętnie sięga po takie lektury i cieszę się, że mogę Wam pokazać aż tyle ciekawych pozycji dla dzieci.
Dziś o książce największej ze wszystkich, które Wam do tej pory opisałam. Największej i pod względem gabarytów i treści, bo tutaj naprawdę jest sporo do czytania.


"Poczytajmy o... Bożym Narodzeniu" to księga, w której znajduje się zbiór baśni i opowiadań związanych ze świętami i narodzeniem Jezusa. Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich to opowieści biblijne dotyczące wydarzeń z Ewangelii. Przeczytacie tutaj o Zwiastowaniu, oczekiwaniu na narodzenie Jezusa, wreszcie o samym Narodzeniu czy wizycie mędrców. Bardzo podoba mi się sposób w jaki opisano te znane nam wszystkim treści. W takiej formie są dużo przystępniejsze dla dzieci niż podczas czytania Biblii.


Druga część to opowiadania o Bożonarodzeniowych tradycjach. Z tych niedługich opowieści możemy dowiedzieć się skąd wzięły się różne świąteczne zwyczaje- na przykład śpiewanie kolęd, budowanie szopki,wizyty Mikołaja czy ubieranie choinki. Podczas wspólnego czytania dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy.


Ostatnia część to po prostu bożonarodzeniowe legendy i opowiadania, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czy jest w nich cokolwiek z prawdy? Nie wiadomo, ale na tym polega magia legend.

Na samym końcu jeszcze kilka słów skierowanych do rodziców- propozycje jak aktywnie zaangażować dzieci we wspólne czytanie. Są tutaj pomysły dotyczące wydawania przez dzieci odpowiednich dźwięków, dzielenia się na grupy, pokazywania gestów, czy odgrywania ról. Przyznam, że sama nie wpadłam na to, żeby w ten sposób aktywować moich chłopców podczas czytania.

Opowiadania w książce są niedługie, idealnie nadają się do czytania chociażby przed spaniem. Są ciekawe i ładnie ilustrowane. Myślę, że ta książka to świetna pozycja do wprowadzenia dzieci w tradycję świąt Bożego Narodzenia. Doskonale łączy w sobie najważniejsze treści dotyczące samej istoty świąt z tą bardziej świecką, dekoracyjną częścią.Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: Jedność
Autor: Bob Hartman, Ilustracje: Krisztina Kállai Nagy
Okładka: twarda
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 128
Cena: ok 25 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutajKomentarze

 1. My mamy cały pakiet świątecznych książeczek i od listopada nastrajamy się na Święta! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książka. Właśnie niedawno miałam poszukać jakiś świątecznych bajek dla dzieci bo w natłoku tej komercji zapominamy co ważne.

  OdpowiedzUsuń
 3. cudnie wydana książka, mamy ją i zachwyca zarówno treścią jak i grafiką

  OdpowiedzUsuń
 4. warto opowiadać dziecku o co chodzi w Świętach bo jeszcze pomyśli że to tylko prezenty i choinka ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej