Gutek i potwory- Pan Flat Nadchodzi-super książka od Wydawnictwa RM

Jedną z ulubionych rozrywek moich chłopców jest wspólne czytanie. Wczoraj zasiedliśmy do książki, która już od kilku tygodni leżała w naszej biblioteczce i...przepadliśmy. A konkretnie Filip, który po każdym zakończonym rozdziale oznajmiał, że czytamy dalej. Nie chciał słyszeć o przerwaniu lektury i w sumie nie ma mu się co dziwić, bo książka okazała się bardzo wciągająca. Na koniec, kiedy spytałam go, co sądzi o przeczytanej książce, powiedział: "była wspaniała". Chcecie wiedzieć, co to za ciekawa pozycja? Czytajcie dalej!


Bohaterem książki jest Gutek Zawada, zwyczajny chłopiec, który chodzi do szkoły, gubi prace domowe, nie lubi sprzątać pokoju. Pewnego dnia, kiedy musi odbyć karę w szkolnej bibliotece, znajduje starego pluszaka, którego pani bibliotekarka pozwala mu zabrać do domu. Szybko okazuje się, że to nie jest zwykła maskotka, tylko mały potwór książkowy-Pan Flat. Gutek szybko zaprzyjaźnia się z Flatem i dzięki niemu odkrywa, że czytanie książek jest fascynującą przygodą. Niestety pewnego dnia Pan Flat znika i Gutek musi zrobić wszystko, aby go odnaleźć. Czy mu się uda, tego Wam nie zdradzę. 


Początkowo książka wydawała mi się dość długa, jednak szybko okazało się, że to mylne wrażenie. Pomimo ponad 120 stron czyta się ją błyskawicznie- dużą część stanowią ilustrację, a tekstu nie jest aż tak bardzo dużo. W dodatku jego spora część jest zapisana w formie komiksu.


Tak jak napisałam na początku Filip jest zachwycony przygodą Gutka. Książka jest zabawna, lekka, a jednocześnie mądra- bardzo ciekawie pokazuje dzieciom, że czytanie jest fascynujące i daje ogrom możliwości. Dzięki książkom możemy przenieść się do dalekich krain i przeżyć fascynujące zdarzenia.


Jestem pewna, że Filip lada chwila będzie prosił o ponowne przeczytanie "Pana Flata", bo on bardzo lubi wracać do książek, które mu się spodobały. A ta książka okazała się prawdziwym hitem. Filip już pytał, czy mogę mu kupić kolejne części:)


Kilka informacji o książce:
Wydawnictwo: RM
Autor: Tekst: Jaume Copons, Ilustracje: Liliana Fortuny
Okładka: miękka
Liczba stron: 136
Cena: ok 20 zł
Książka na stronie wydawnictwa- kliknij tutaj

Komentarze

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej