Sposób na nudę- bajkowe książeczki z zadaniami

Święta się skończyły, co przyjęłam z dużą ulgą. Czas powrócić do normalnego życia i ustalonego rytmu dnia. Jednak nie do końca jest tak zwyczajnie, bo Filip ma przerwę od zerówki- jako, że chodzi do oddziału w szkole podstawowej ma wolne tak jak dzieci szkolne. W dodatku chłopcy są przeziębieni, na dworze paskudna mokra pogoda, więc chcąc nie chcąc siedzimy w domu. Żeby nie zwariować z moimi urwisami muszę organizować im zajęcia- jak się nudzą, to tylko głupoty przychodzą im do głowy. A najlepszym sposobem na spokój są u nas książeczki. Dziś sięgnęliśmy po trzy tytuły- PJMASKS, Zwierzakowe zabawy oraz Pszczółka Maja.


Na pierwszy rzut oczywiście "Zwierzakowe zabawy"- Filip bardzo lubi tę serię książeczek z zadaniami. Kilka miesięcy temu pokazywałam Wam dwie inne książeczki o tym samym tytule, a tym razem rozwiązywaliśmy numer czwarty. Jak łatwo się domyśleć bohaterami zadań są tutaj urocze zwierzaki. Dzieci znajdą tutaj zadania z naklejkami, łączenie cieni, liczenie, kolorowanki, dopasowywanie elementów, szukanie różnić, labirynty, a na koniec ciekawostki o zwierzakach. Książeczka jest bardzo ładna graficznie.
Cena okładkowa to 7,99 zł, książka ma 16 stron. PJMASKS- to książeczka, w której bohaterami zadań są postaci z bajki Pidżamersi. Znajdziecie tutaj sporo zadań grafomotorycznych- rysowanie szlaczków, kolorowanie, rysowanie. Są również ćwiczenia związane z liczeniem, wpisywaniem liter, układaniem obrazka, łączeniem cieni. Na koniec jest jeszcze instrukcja na wykonanie papierowej łódki. Mój Filip bardzo lubi takie papierowe składanki.
Do książeczki dołączona jest zabawka w postaci figurki będącej pieczątką. Trzeba ją wykorzystać w niektórych zadaniach. W serii znajdują się także inne książeczki, w których znajdziecie pieczątki z wizerunkiem kolejnych bohaterów bajki.
Cena okładkowa książki to 14,99 zł, ma 16 stron.
Ostatnia z dzisiejszych książeczek to Pszczółka Maja. Przygody wśród kwiatów". I tutaj również całe mnóstwo świetnej zabawy, czyli: rysowanie, odgadywanie hasła, wyszukiwanie elementów na obrazku, odnajdywanie różnić, kolorowanie, liczenie, labirynt. Oprócz tego mnóstwo naklejek do zadań oraz do dowolnego wykorzystania. Zadania są bardzo zróżnicowane i ciekawe, książeczka spodobała się zarówno mi, jak i chłopakom. Obecność lubianych bajkowych bohaterów jeszcze dodaje jej atrakcyjności. Jest to trzeci numer z serii, a wkrótce ukaże się także czwarty.
Cena okładkowa to 7,99 zł, książeczka ma 16 stron.Książeczki pokazane w poście zostały wydane przez Wydawnictwo:


Znajdziecie je także na:

Komentarze

  1. Genialne są :) moja Natalka mogłaby ciągle z takimi książeczkami siedzieć :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej