Pierwsze gry dla maluszka- Akademia Mądrego Dziecka

Niedawno pokazywałam Wam na blogu fantastyczne książeczkowe nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka (kliknij tutaj), a dziś przychodzę do Was z cudowną wiadomością. Okazuje się, że Akademia Mądrego Dziecka to nie tylko piękne książeczki, ale również wspaniałe gry dla najmłodszych. Bardzo cieszy mnie, że powstały nowe gry dla maluszków, bo niestety takich produktów wciąż mamy na polskim rynku niezbyt wiele. Pamiętam jak sama szukałam pierwszych gier dla chłopców i naprawdę znalezienie czegoś ciekawego graniczyło z cudem.
A tymczasem wydawnictwo Egmont wypuściło w ostatnich dniach dwa świetne tytuły dla dzieci już od drugiego roku życia. Zaryzykuję jednak stwierdzenie, że te gry można wprowadzić na długo przed drugimi urodzinami.


Pierwsza gra. Mniam! to gra, w której motywem przewodnim są warzywa i owoce. W pudełku oprócz instrukcji znajdziecie 5 koszyków oznaczonych różnymi kolorami, 15 żetonów owoców i warzyw, 1 żeton soku oraz dużą kostkę.


Elementy gry wykonane są z grubej tektury.


Zabawa polega na rzucaniu kostką i losowaniu warzyw i owoców w odpowiednim kolorze. Podczas wspólnego grania dzieci mogą ćwiczyć wiele różnych umiejętności- nazywanie warzyw i owoców, rozróżnianie kolorów, liczenie, porządkowanie i segregowanie. Można bawić się na wiele różnych sposobów.


Pierwsza gra. Zwierzątka to gra, która polega na układaniu obrazków. W pudełku znajdziecie 5 plansz ze zwierzątkami, 20 figur geometrycznych oraz woreczek. Zabawa polega na uzupełnianiu plansz kształtami w odpowiednich kolorach.Podczas zabawy dzieci uczą się rozróżniania kształtów i kolorów a także ćwiczą zdolności manualne i małą motorykę.


Dodatkowo w obydwu grach znajdziecie małe książeczki z opowiadaniami. Elementy gier są bardzo kolorowe i ładnie wykonane. Przyciągają wzrok i z pewnością zapewnią najmłodszym dzieciom dużo ciekawej, edukacyjnej zabawy. Zasady są niezwykle proste, idealnie nadają się na pierwszą grę dla dzieci. Ja jestem zachwycona!

Gry znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont:
Pierwsza gra. Mniam!- kliknij tutaj
Pierwsza gra. Zwierzątka- kliknij tutaj

Komentarze

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej