Mini Maxi- zwariowana gra rodzinno-towarzyska

Jeśli szukacie ciekawej, dynamicznej gry, w którą można zagrać w gronie rodziny, czy przyjaciół to zdecydowanie Mini Maxi jest w sam raz dla Was! To gra, w której możecie lepiej się poznać i dowiedzieć, co kogo kręci, a co nie sprawia przyjemności. Podczas rozgrywki macie szansę dowiedzieć się o swoich rywalach czegoś nowego. Nie zabraknie śmiechu i okrzyków zdziwienia.


Moją uwagę w pierwszej kolejności zwrócił ciężar pudełka i jego zawartość. Gra posiada dość dużo elementów, a opakowanie jest wypełnione po brzegi.

W pudełku znajdziecie:
 • planszę do kart
 • planszę do obstawiania
 • kartoniki do obstawiania- 8 zestawów po 4 sztuki- każdy zestaw ma inny kolor
 • 165 kart
 • 200 kolorowych pchełek
 • drewniany żeton
 • tarczę losującą ze strzałką
 • instrukcję

Zasady gry na pierwszy rzut oka wydają się dość skomplikowane, ale jeśli dobrze wczytamy się w instrukcję szybko zrozumiemy o co chodzi. Zaznaczę jednak, że gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i zdecydowanie młodsze dzieci mogą mieć problem z przyswojeniem zasad. Polecam grać raczej w gronie młodzieży. Przy grze nie będą się nudzić także dorośli, Mini Maxi może być świetną grą imprezową.

Mówiąc w skrócie gra polega na obstawianiu, co najbardziej, a co najmniej kręci naszych rywali.
Aby rozpocząć rozgrywkę każda z osób otrzymuje zestaw pchełek w jednym kolorze, a także kartoniki do obstawiania w jednym kolorze. Kartoniki po drugiej stronie mają literki a,b,c lub d. Na planszy z polami A,B,C,D gracz prowadzący układa 4 hasła., a na tarczy ze strzałką losuje kategorię np. "podekscytowany"- kolor żółty.


Zadaniem pozostałych graczy jest obstawienie, które z czterech wyłożonych haseł sprawia, ze gracz prowadzący jest najbardziej podekscytowany, a które sprawia, że najmniej. W tym celu kartoniki z odpowiednią literką wykłada się na planszy do obstawiania.


Po zakończonej rundzie gracze porównują swoje odpowiedzi i zdobywają odpowiednią ilość punktów, czyli pchełek.

Gra jest bardzo dynamiczna i ciekawa. Haseł jest 165, więc na pewno nie grozi nam powtarzalność rozgrywek. Jednocześnie może grać od 3 do 8 osób.


Mini Maxi to gra, która kosztuje około 50 zł. Możecie ją znaleźć na stronie wydawnictwa Alexander- kliknij tutaj. W ofercie znajdują się również mniejsze wersje gry- Mini Maxi light oraz Mini Maxi Mini.Komentarze

 1. Bardzo fajna pomoc dydaktyczna dla dzieci. Mi się bardzo podoba.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Polub nas na Facebooku:)

Aneta S.
Mama dwóch chłopaków- Filipa (ur.2013 r.) i Kubusia (ur.2015 r.). Miłośniczka książek dla dzieci i mol książkowy. Fanka zabaw kreatywnych i wycieczek po Polsce.

Archiwizuj

Pokaż więcej

Etykiety

Pokaż więcej